Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   22.5.25 16:11:02

Hyväksyttekö sitten että mies hakee kyseiset palvelut sivusuhteesta tai maksullisista?

http://forum.hevostalli.net/read.php?f=9&i=10060584&t=10060584

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: ---- 
Päivämäärä:   22.5.25 16:17:20

En tietenkään hyväksyisi. Jos ei kelpaa se, mitä minulla on tarjota, niin voi varmasti etsiä sellaisen suhteen, jossa halut kohtaa.

Ketään ei pakoteta tekemään asioita, joista ei pidä eikä vinguta ja kerjätä.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: Sennu 
Päivämäärä:   22.5.25 16:21:27

Ei tietenkään hyväksytä. Jos asia on kynnyskysymys miehelle, on parempi etsiä sopivampi kumppani.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: :) 
Päivämäärä:   22.5.25 16:40:30

En tietenkään hyväksyisi, koska samalla logiikalla voisi oikeuttaa pettämisen ja maksullisissa käymisen missä tahansa "mutku mä haluun" -tilanteessa.

"Kumppanini on pieni brunette, mutta välillä tekee mieli uhkeaa blondia" --> Maksullisiin

"Kumppanini on kipeänä, mutta just nyt tekisi mieli" --> Maksullisiin

"Kumppanini on kokematon anaaliseksissä, kun taas itse kaipaisin kokenutta" --> Maksullisiin

Jokainen meistä tuo parisuhteeseen niin paljon hyvää ja antaa itsestään niin paljon, että vähin mitä voi tehdä, on kunnioittaa toista sen verran, ettei tuo tauteja kotiin. Ja ei, niitä ei voi ehkäisylläkään 100% varmuudella estää.

Avoin suhde on sitten asia erikseen. Silloin sovitaan yhteiset säännöt siltä pohjalta, että MOLEMMILLA on oikeus tulla ja mennä sovittujen raamien puitteissa. Silloin voidaan yhdessä myös hyväksyä mahdollisten sukupuolitautien ja vahinkoraskauksien riski, ja sopia mitä tehdään, jos tällaista tapahtuu.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: :) 
Päivämäärä:   22.5.25 16:43:32

Ja monille miehille tuo sitten onkin tiukka paikka, että hittovie kun sille naisellekin pitäisi antaa samat vapaudet, ja uskaltaa katsoa puolisoaan suoraan silmiin ja sanoa, että on joko menossa tapaamaan toista tai kuulemaan, että kumppani tapaa toisen. Siinä vasta aikuinen pitää ollakin.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: ...... 
Päivämäärä:   22.5.25 16:54:51

Ehkä jokaisen pariskunnan pitää sopia seksiasiat ja suhteen mahdollinen avaaminen keskenään. Itse en tajua miten kommunikointi voikin olla niin vaikeaa, ja miksi kukaan haluaisi tehdä toiselle sellaista josta tämä ei pidä tai mitä tämä pitää esimerkiksi ahdistavana, kivuliaana tai nöyryyttävänä. Puhutaan seksistä ja antamisista pitkissä suhteissa, kuin jonain suorituksena. Ei puhuta yhteydestä, läheisyydestä, rakastelusta, ilon tuottamisesta. Jos tämä olisi lähestymistapa niin kaikki tuntuisi paremmalta ja ehkä niitä omia rajoja joissain asioissa uskaltaisi koetella.

Jos suhde on puhumaton ja etäinen niin jopa perusseksi voi tuntua lähinnä ärsyttävältä. Ei siinä paljon kiinnosta toisen hyväksi tehdä jos ei muutenkaan ole ihaileva ja läheinen suhde molemminpuolisesti toisiaan kohtaan. Niin että se suhde on intiimi muutenkin kuin seksin osalta, kahden ihmisen oma alue jossa on turvallista kohdata, epäonnistua, näyttää heikkoutensakin luottaen että toinen hyväksyy ja rakastaa.

Ei se ole mikään avioliitto jos jostain antamisesta ja peräreijästä riidellään ja kiukutellaan. Pornoistuja voisi elää mieluummin yksin ja runkata keskenään.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   22.5.25 16:55:38

En tietenkään hyväksy. Mies joko eroaa tai tyytyy tilanteeseen.

Kyllä moni nainenkin joutuu tyytymään siihen pieneen mukaan ja perusseksiin.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: Minä Vaan 
Päivämäärä:   22.5.25 16:59:54

Lapikasta siinä vaiheessa. Jos ei oman puolison kanssa riitä niin lapikasta. On aika itsekäs mies jos haluaa leikeillään pilata toisen pidätyskyvyn.
Suuseksi myös levittää papilloomavirusta ja suusyöpää.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: Ilta 
Päivämäärä:   22.5.25 17:27:20

"Hyväksyttekö sitten että mies hakee kyseiset palvelut sivusuhteesta tai maksullisista?"

Sinähän et varmaan ota hanuriisi, niin sallitko samalla, että muijasi runkkaa toisen miehen hanuria, kun silta sitä ei irtoa?

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   22.5.25 17:52:44

Totta kai, jos minäkin saan sitten käydä panettamassa itseäni jollain isomunaisella gigololla :'D

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   22.5.25 18:05:05

En naisenakaan ymmärrä ihan totaalista eitä. Omalle rakkaalle on kiva tuottaa nautintoa ja ainakin kokeilla tehdä erilaisia juttuja. Mulla on endo ja suolistosairaus niin ei peba kestä anaalia usein mutta joskus ja jouluna voisin antaa. Se on mahtava ja kokonaisvaltainen tunne kun rakastaa ja haluaa antaa toiselle nautintoa.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   22.5.25 18:17:40

Lähettäjä.

Päivämäärä22.5.25 18:05:05

En naisenakaan ymmärrä ihan totaalista eitä. Omalle rakkaalle on kiva tuottaa nautintoa ja ainakin kokeilla tehdä erilaisia juttuja. Mulla on endo ja suolistosairaus niin ei peba kestä anaalia usein mutta joskus ja jouluna voisin antaa. Se on mahtava ja kokonaisvaltainen tunne kun rakastaa ja haluaa antaa toiselle nautintoa.

Oot ällöttävä

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   22.5.25 18:52:53

Ällöttävä siksi kun haluan antaa kumppanille nautintoa? No jo menee vaikeeksi.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: Per 
Päivämäärä:   22.5.25 18:57:04

Olen nainen ja tykkään anaaliseksistä ja olen harrastanut sitä kymmeniä vuosia ilman että pidätyskykyni olisi muuttunut miksikään. Ymmärrän etteivät kaikki naiset, eivätkä miehet siitä pidä. Joissakin suhteissa en ole sitä saanut koska se on ollut miehen mielestä ällöttävää ja se on aivan fine. Seksuaalisuus on niin moninaista ja jokaisessa suhteessa muovautuu omanlaisekseen ja on silti nautittavaa vaikka jokin itselle tärkeä osa-alue olisikin vähemmällä huomiolla, jos suhteessa on kunnioitusta ja rakkautta.

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   22.5.25 19:14:15

"Ällöttävä siksi kun haluan antaa kumppanille nautintoa? No jo menee vaikeeksi."

Enemmänkin kyvyttömyys nähdä asiaa eri kanteilta. "En ymmärrä totaalista eitä."

  Re: Suihinotto ja anaali II

Lähettäjä: Minä Vaan 
Päivämäärä:   22.5.25 19:23:44

Oot piste ällöttävä jos et tosiaan ymmärrä totaalista eitä. Omalle rakkaalle tosiaan kiva tarjota nautintoa mutta ei siinä tarvitse kumpaakaan osapuolta alentaa tekemään ällöttäviä asioita vaan nauttia hyvästä kyydistä muuten.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.