Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Kova hammaskipu

Lähettäjä: Hammas 
Päivämäärä:   6.3.25 22:09:02

Kaverilla hampaat kipuilleet jo jonkin aikaa. Iltaisin saanut otta särkylääkettä kun hampaat niin kipeät (kipeytyvät aina iltaa kohden). Kävi tässä hiljan hammaslääkärillä asian vuoksi, mutta ei sieltä oikein apua löytynyt. Reikiä ei ollut, hammaskiveä kylläkin (edellisen kerran käynyt h.lääkärissä vissiin 10 v sitten) ja aika vissiin varattu hammaskiven poistoon. Oliko ikenet vähän paenneet kovan harjauksen takia jos oikein tajusin. Hampaat kuvattiinkin, mutta ei kuvissa näkynyt mitään. Ikää vähän päälle 40 v jos ikä mitään merkkaa tässä asiassa.
Onko kellään ollut joku syy kovaan ja kauan kestäneeseen hammaskipuun? Ja onko särkyyn saanut jostain tuotteesta apua? Surettaa kaverin puolesta jos ei asiaan mitään apua saa... :(

  Re: Kova hammaskipu

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   6.3.25 22:15:44

Se hammaskivi aiheuttaa ientulehdusta ja ientulehdus taas ainakin itsellä tuntuu toisinaan ihan samalta kuin kovahko hammaskipu. Ja se kipu loppuu vasta kun ientulehdus paranee, ja se ei parane jos hammaskiveä on siellä paljon.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.