Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   17.2.25 18:30:26

Keski-ikä ja rupsahtanut ulkonäkö, mutta ei juurikaan rahaa korjata asioita. Mitkä on parhaat edulliset vinkit kohentaa ulkonäköä?

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: Mieie 
Päivämäärä:   17.2.25 18:39:37

Juo riittävästi vettä
Panosta ihon kosteutukseen ja muutenkin ihonhoitoon. esimerkiksi lidlissä on ihan hyviä halpoja tuotteita
Alkoholin käytön vähentäminen

Tarkista, että käyttämäsi meikit oikeasti sopii ihollesi nykyään. Esim ryppyihin pakkautuva meikkivoide vanhentaa.

Hiukset voi leikkauttaa halvemmalla esimerkiksi opiskelijalla
Sopivat hiustenhoitotuotteet saa hiukset näyttämään paremmilta. Näissäkin löytyy ihan hyviä markettituotteista.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: eeliö 
Päivämäärä:   17.2.25 18:46:27

Sokerin vähentäminen myös. Liika sokeri näkyy iholla ja etenkin tummina silmäpusseina

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: Viiva 
Päivämäärä:   17.2.25 18:47:16

- Kulmien ja ripsien värjäys kotona.
- Ripsiseerumilla saa näyttävämmät ripset. Esimerkiksi Uroda suht edukas tehokkuuteen nähden. Sisältää kuitenkin prostaglandiinijohdannaista, joten kannattaa tutustua ennen käyttöä (haluaako käyttää).
- Hampaiden valkaisuliuskat.
- Tyylikäs pukeutuminen.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   17.2.25 18:48:37

Hyvä ryhti, reipas askel ja kirkkaat silmät kohentavat kenen tahansa ulkonäköä. Liikuntaa voi onneksi harrastaa vaikka ilmaiseksi, esimerkiksi YouTubesta löytyy pilates- ja joogavideoita, joiden avulla saa keskivartalon kuntoon ja ryhdin suoristettua. Ja niin kliseistä kuin se onkin, niin riittävä uni, stressin minimoiminen ja terveellinen ruokavalio näkyvät kyllä kasvoissakin pirteämpänä ilmeenä.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: J 
Päivämäärä:   17.2.25 19:04:11

Viivan kanssa samaa mieltä!

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: molly 
Päivämäärä:   17.2.25 19:12:09

Hymy.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: Kansas 
Päivämäärä:   17.2.25 19:42:08

- Tämä vinkki ei välttämättä ole ilmainen, riippuu siitä missä kunnossa vaatekaappisi on tällä hetkellä. Ota selville vartalotyyppisi sekä ihosi sävyyn sopiva väripaletti (googleta esim. "dress for your skin tone") ja säilytä vain vaatteet, jotka sopivat niihin. Huolehdi, että myös esim. mahdollinen värillinen meikki sopii ihosi sävyyn. Esimerkiksi vääränsävyinen huulipuna tekee aika sairaan näköiseksi.

- Heitä pois kaikki seksintappajavaatteet, kuten tätimäiset pyjamat, sarjakuvahahmoja sisältävät vaatteet, rikkinäiset ja kauhtuneet paidat ja alusvaatteet ja muutenkin sellaiset, joita voisi hyvillä mielin käyttää maalaustalkoissa. Vaatekaapin ei tarvitse olla laaja, kunhan sen sisältö on valittu huolellisesti. Myös edulliset vaatteet voivat olla yllättävän laadukkaita. Merkitse esimerkiksi Zalandon kautta valmiiksi vaatteita, jotka kohentaisivat olemustasi, ja odota, että ne tulevat aleen.

- Laita ruokailutottumukset kuntoon. Terveellistä kasvispainotteista ruokaa, vain harvoin alkoholia, pienissä määrin sokeria. Tämä saa myös energiatason kohoamaan.

- Käy vaa'alla ja katso peiliin ja totea, oletko normaalipainoinen ja urheilullisen näköinen. Molemmat voi korjata ilmaiseksi.

- Entä hiustyyli? Tuoko se kasvojesi muodon parhaalla tavalla esiin ja onko se sinulle imarteleva?

- Kun hiukset ovat vähän aikaa kuivuneet suihkun jälkeen, föönää lopuksi kuivaksi. Jos hiusten antaa kuivua loppuun saakka itsekseen, niistä tulee useimmilla epäsiistit.

- Kosteuta iho vartalo- ja kasvovoiteella suihkun jälkeen.

- Riittävä uni, stressin vähentäminen

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: 4x. 
Päivämäärä:   17.2.25 20:44:45

Tupakoinnin lopettaminen, alkoholin käytön radikaali vähentäminen, liikunnan lisäys ja terveellinen ruokavalio auttaa varmasti eikä maksa paljon.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: oqfhoqfh 
Päivämäärä:   17.2.25 21:43:45

Panosta vähät rahasi hyvään kampaajaan. Jos hiukset on kunnossa se on jo ihan valtava parannus. Hyvä leikkaus, hyvä väri, ja käyt riittäävän usein niin ettei haalistu ja rupsahda. Maksaa juu, mutta ihan perusasia hyvälle ulkonäölle.

Sitten vaikka Doven itseruskettava. Maksaa 7e. Kasvoilla pari kertaa vkossa. Ei tee mitään trump-rusketusta vaan kevyt päivitys joka saa terveen näköiseksi.

Sitten käytät ripsiväriä, kulmaväria ja punaista/pinkkiä huulipunaa. Ei sen enempää tarvitse. Vaatteet mielellään yksivärisiä, ei kirjavaa, kukallista tms. Mieluummin muutama hyvälaatuinen vaate kuin paljon temuroinaa. Laatu tulee aina pitkässä juoksussa halvimmaksi.
Mutta tumm sinn, musta, beige, kirkkaan pun, harmaa...
Ja kengät mieluusti myös hyvät ja laadukkaat.

Tämä ei välttämättä ole hirveän kallista, kirppareilta ja second hand kaupoista löytyy usein laatuivaatteita tosi edullisesti.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: oqfhoqfh 
Päivämäärä:   17.2.25 21:44:23

Ja Normalista saa kaikki meikit ja muut tuotteet tosi halvalla

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: Ebba 
Päivämäärä:   17.2.25 22:19:28

Riittävä vedenjuonti, ulkoilu, riittävä uni ja itseruskettava kasvoihin, sekä kulmien huolellinen muotoilu ja ripsien ja kulmien värjäys! Ne ovat minun luottojuttuni. Jos on mahdollista, tukkaan kannattaa ottaa malli ja väri, joka näyttää luonnolliselta myös ylikasvaneena eli kaikin tavoin mahdollisimman luonnollinen.

Käytän myös udoran ripsiseerumia (nyt olen ollut huomaavinani ihonvärin muuttumista ripsien tyvessä enkä tiedä uskallanko enää käyttää..) ja olen käynyt säännöllisesti ottamassa ripsien kestotaivutuksen. Nyt minulla ei liene siihen enää varaa, koska ostin justiinsa hevosen.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: Mrs Smith 
Päivämäärä:   17.2.25 22:45:55

Mistä ostatte tuota Udoraa?
Nykyinen seerumi loppuu ja uusi pitäisi ostaa.

  Re: Miten kohentaa ulkonäköä edullisesti?

Lähettäjä: Ebba 
Päivämäärä:   18.2.25 07:24:46

Udoraa saa ihan Cittarista ja Prismasta. On kyllä todella tehokasta mutta tosiaan vähän riskituote.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.