Lähettäjä: .
Päivämäärä: 17.2.25 15:11:47
Seinäjoki valoisa ja siinä on tilan tuntua. Vähän liian valkoinen omaan makuun vaikka puu kivasti tuo lämpöä. Liika valkoisuus korjaantuisi kyllä osin jo ihan itsestään asuessa. Kullanväriset yksityiskohdat ei saa multa kannatusta. Ikkunoista pidän mutta sijainti ja piha on kamala, etenkin noilla ikkunoilla.
Sipoossa ei natsaa kuin talon ulkopuoli, piha ja keittiön altaat. Pinnat tökkii ilman sisustustakin. Vähän petyin kun en pihalta bongannut yhtään lehmää.
Akaalle oli ulkonäön perusteella kovat odotukset mutta sisus ei sytyttänyt. Kaappien ovet sattui vähän sieluun. Sijainti yyh.
Espoo on ahdistava. Rakennus ja ympäristö voisi olla hieno, mutta muttia on paljon sekä sisällä että ulkona. Yhteistontti voi myös olla haastava.
Lohja on mokintavoin liikaa, ei pelkästään neliöiltään. Hyvätkin puolet on parhaimmillaan lähinnä ihan ok.
Jyväskylä on kokonaisuutena kiva. Pohja toimisi hyvin omiin tarpeisiin, joskin kääntäisin keittiön ja vaihtaisin ruokailutilan ja olkkarin paikat päikseen.
Tykkään hirrestä, mutta hämmentävän pienen, pimeän ja sekavan näköiseksi saatu. Vaikea sanoa onko se sitä, vai eikö kuvauspuoli ole riittävästi hallussa.
Pihasta, ulkorakennuksista ja sijainnista plussaa.
Jyväskylän kävisin ehdottomasti katsomassa, eniten potentiaalia ja vähiten joustamista tai isoja muutostarpeita.
Seinäjoki kakkonen mutta Jyväskylän pohjalla, pienillä muutoksilla ja siirrettynä omaan metsään.
|