Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: YTHS stalkkaa 
Päivämäärä:   22.10.22 19:38:54

Jos otan/maksan Premium tilin, niin näenkö myös takautuvasti kuka käynyt profiilissani?

Viime viikolla YTHS henkilöstö oli hakenut profiiliani LinkedIn kautta, mutta en tiedä kuka ja haluaisin selvittää. Pari viikkoa sitten kävin ekaa kertaa YTHS vastaanotolla ja lääkärin käytös oli todella epäasiallista, joten tein siitä muistutuksen. Nyt LinkedIn ilmoitti, että profiiliani on haettu viime viikolla 12 kertaa ja näytti vain missä yrityksissä hakijat ovat töissä ja siellä komeili YTHS ekana.

Ihmettelen tuota nyt muutenkin, että miksi YTHS on hakenut minua LinkedInista, liittyikö työasiaan vai vapaa-ajallaanko lääkärit etsivät potilaitaan somesta.. Saako potilasdataa, kuten henkilötietoja, ylipäätään käyttää vapaa-ajalla omiin huvituksiin?

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: siiseli 
Päivämäärä:   22.10.22 23:47:38

premiumin saa 1kk ilmaiseksi ja näkee takautuvasti ketkä käyneet katsomassa. Mutta ongelmaksi muodostuu varmaan se, että ko. henkilö on laittanut omat tietonsa stalkkauksen ajaksi salaisiksi. Se onnistuu premiumissa.

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: siiseli 
Päivämäärä:   22.10.22 23:49:33

silloin et siis näe kuka ko henkilö on. salaiseksi voi laittaa koko profiilin tai niin, että yritys näkyy vain.

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.10.22 10:31:41

siis käynyt sun Facebookissa ? saako siihenkin ostettua jonkun sellaisen jos haluaa katsoa kuka käynyt profiilia katsomassa

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   23.10.22 10:44:25

^ Aloituksessa puhutaan kyllä linkedinistä, ei mistään facebookista.

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: Pollo 
Päivämäärä:   23.10.22 11:41:16

Näkyykö yritys, vaikka en itse ole kirjautuneena? Mistä ottaa tiedon?

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: O 
Päivämäärä:   23.10.22 11:59:37

Pollo, jos et ole kirjautunut, et näe koko profiilia.

  Re: Linkedin, kuka käynyt profiilissa?

Lähettäjä: Tii 
Päivämäärä:   23.10.22 13:32:48

Minulla tulee joka viikko x-määrä noita ”you appeared in xxx searches this week” ja sitten näkyy randomlista organisaatioita. Ei se käsittääkseni tarkoita että joku olisi stalkannut vaan että hakua tietyillä spekseillä tehdessä myös oma profiili on ollut tulosten joukossa.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.