Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: War 
Päivämäärä:   17.10.26 11:43:40

Itse pelkään. En missään paniikissa kuitenkaan ole. En kovinkaan paljoa asioita seuraa, mutta ei näin voi jatkua. Miksi ihmeessä Trumpia ja Putinia ei saada häkkiin. Kuinka kaksi ihmistä voi noin paljon päättää maailman menosta.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   17.10.26 11:48:34

En – pelkään vain nykyisten sotien jatkumista.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   17.10.26 11:49:48

Mitä johtajiin tulee – Trump vaihtuu vaaleissa ja Putin vaihtuu kun se kuolee.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: --- 
Päivämäärä:   17.10.26 11:56:11

En usko, että Venäjällä on todellisuudessa mahdollisuutta sotia Ukrainan lisäksi kenenkään kanssa tosissaan. Toki hybridi-vaikuttamista ja joitain lennokkijuttuja pystyy tekemään ja täten aiheuttaa epäjärjestystä Natossa ja Euroopan maissa.

Uskon, että Venäjällä on hyvin korkea kynnys lähteä Natoa vastaan kekkuloimaan. Pelottelu ja hämääminen on Venäjän taktiikka. Pidetään pelkoa yllä ja lamautetaan siten monen maan päättäjät esim. auttamasta Ukrainaa.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   17.10.26 12:06:42

Naton aseet on paljolti usa sta, trump kun muuttaa suuntaansa niin voi naton aseet olla vähissä kun trumpin ystävä hyökkää nato maahan. Kyllä pelkään.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   17.10.26 12:14:32

Eniten pelkään kaikkien tuotteiden hinnannousua kuten bensa, elintarvikkeet, rakennusala, kuljetusala ja että kaikki menee konkurssiin kun kaikki on kallista ja mikään ei enää kannata.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: War 
Päivämäärä:   17.10.26 12:16:24

* Tuota minäkin pelkään.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: rete 
Päivämäärä:   17.10.26 12:31:15

ei tällaista bykymuotoista yhteiskuntaa taida enää olla esim 30 vuoden päästä. sotia ja nälänhätää tullaan näkemään ja ikää kertyy.

  Re: Pelkäätkö sotien laajentuva

Lähettäjä: Nelli 
Päivämäärä:   17.10.26 12:36:17

Jonkin verran pelkään. Itsellä äskettäin intin käynyt poika niin varmasti me kaikki äidit jonkin verran pelkäämme poikiemme puolesta.
Valatilaisuudessa kun nuoret marssivat tajusin kuinka oma isäni oli yhtä nuori poikanen lähtiessään sotaan näkemään sodan mielettömyyttä.
No maailma sellaisessa kaaoksessa ettei tiedä mitä tapahtuu. Hinnat nousevat ja maailma saastuu kun Putin moukaroi Ukrainaa ja Trump säätää Iranissa ja vähän muuallakin

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.