|
Lähettäjä: some
Päivämäärä: 11.10.26 13:30:58
Juttelin aiheesta ystäväni kanssa ja hän ei voinut samaistua ollenkaan tähän kun kerroin asiasta.
Eli itselläni on siis kaksi Instagram tiliä. Toinen on ihan omalla nimellä ja kuvalla, seuraan siellä lähipiirin elämää ja päivittelen sinne joskus ja jouluna sellaista tavallista elämää. En kuitenkaan jostain syystä kehtaa tällä tilillä seurata ketään ulkomaalaisia julkkiksia yms.
Sitten on tämä salainen sivutili. Siellä ei ole profiilikuvaa, ei nimeä, ei julkaisuja, ei biossa mitään. Seuraan tällä tilillä pääosin amerikkalaisia/kanadalaisia julkkiksia, tosi-tv ihmisiä ja muutamia isoja vaikuttajia.
Sinne tulee karattua juuri silloin, kun oikea elämä alkaa riittämään (trump, uutiset, suomen luontoon liittyvä p*ska jne.)
Onko muilla tälläisiä salatilejä, missä seuraa ihmisiä, joita ei syystä tai toisesta halua seurata omalla oikealla tilillä?
|