Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: Juu 
Päivämäärä:   14.7.26 20:47:25

Olen ilmoittanut vuokrattavaksi asuntoni ja laitoin ilmoitukseen myös esittelyajan. Katsojia on ilmoittautunut paljon enemmän kuin luulin ja mietin nyt, onko 10-15 samaan aikaan näytöllä liikaa. Toisaalta en töiden ja toisella paikkakunnalla asumisen sekä nykyisen vuokralaisen aikataulujen takia pysty oikein useampaa järjestämään. En tuollaisessa tilanteessa pysty oikein jututtamaan ketään työtilanteesta ym mitkä vaikuttaa vuokraanko hänelle. Miten tämän hoitaa fiksusti?

  Re: Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   14.7.26 20:55:08

On liikaa.

  Re: Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   14.7.26 20:56:14

Pyydät kirjalliset hakemukset. Vuokraat sellaiselle, joka jää näytöstä positiivisesti mieleen.

  Re: Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: q 
Päivämäärä:   14.7.26 20:57:43

Siten, että vedät näytön vähän isommalle porukalle ja näytön jälkeen pyydät kirjalliset hakemukset aikaan x mennessä.

  Re: Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   14.7.26 21:00:09

Jos asunto pieni yksiö, missä on vielä edellisen asukkaan tavarat, niin et voi ottaa näytölle noin montaa ihmistä kerralla asuntoon sisään.

Ota sisään 4-6 ihmistä kerralla. Muut odottelevat asunnon ulkopuolella.

  Re: Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: Jhg 
Päivämäärä:   14.7.26 21:00:29

Voisiko pyytää kaikilta perustiedot lomakkeelle ja mielellään etukäteen sähköpostitse. Vinkata vaikka että suositeltavaa kertoa itsestä jo etukäteen tiettyjä juttuja mitä sitten haluatkin kysyä. Voisi sitten käyttää ajan tutustumiseen kasvotusten ja fiilistellä sopivia ehdokkaitan kun tietää heistä ennalta jo jotain. Kysyy muut detaljit ns paperilla ja tarkentavat kysymykset kasvotusten.

  Re: Liikaa väkeä asuntonäytöllä?

Lähettäjä: Juu 
Päivämäärä:   14.7.26 21:07:32

Oisko hyvä idea ottaa kaveri avuksi ja kierrättää puolet porukkaa taloyhtiön yhteiset tilat ja puolet asunnossa ja vaihtaa sitten?

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.