|
Lähettäjä: Kaksi
Päivämäärä: 14.6.26 10:01:15
Marjaniemi: Trampoliini ihan kamalassa paikassa. Mutta itse talo yllätti sisältä. Paljon kivoja yksityiskohtia, mutta vaatii kyllä myös aika paljon laittamista. Keittiö menisi uusiksi ja osassa huoneissa liikaa seinäkalusteita. Aika paljon neliöitä, mutta joku tässä viehättää.
Tapanila: En tykännyt. Ahtaan oloinen, vaikka neliöitä on ja saunan joutuisi räjäyttämään. Keittiö ja ylipäätänsä valkoisuus ei iske.
Käpylä: Vaatii liikaa laittamista. Keittiölle pitäisi keksiä jotain, kylppäristä amme irti ja muutenkin yleisilmettä talossa päivittää.
Tapaninvainio: Kahden sukupolven asunto ei toimi omassa käytössä. Joutuisi tekemään mittavia muutoksia. Mutta ihania yksityiskohtia kuten eteisen lattia, kirjastohuone.
Laajasalo: No nyt oli kyllä huonot kuvat talosta eikä pohjapiirrosta ollenkaan. Millainen eteinen on, vessa, miksi kylppäristä onnettomat kuvat? Kuvien perusteella mahdotonta sanoa toimisiko vai ei. Tykkään avomallista, mutta pelkän olkkarin ja keittiön perusteella vaikea sanoa tykkäisinkö.
Vanhakaupunki: Söpö, mutta ei toimi pohja minulla ja liian pieni.
Näistä valitsisin Marjaniemen muualle siireettynä, vaikka kaipaa laittamista ja voisi olla vähän pienempi.
|