|
Lähettäjä: ägö
Päivämäärä: 5.6.26 21:25:46
Olen aikani kuluksi tuijottanut melrose placea netistä kun se siellä pyörii vuorokauden ympäri. Kaikki ovat niin hyvännäköisiä koko ajan. No, näytelty sarjahan se on.
Mutta paljon olen tavannut myös IRL ihmisiä, jotka näyttävät huolitellulta koko ajan. Minä sen sijaan näytän joltain kadulta asuvalta villakoiralta.
Vaikka kuinka koetan pitää ulkomuotoni siistinä, niin ei. Ei ole hiukset hyvin, naama kaunis eikä kynnet kuosissa. En osaa myöskään pukeutua nätisti. Kroppa on suht sopusuhtainen, BMI 21.
Mutta silti näytän kamalalta.
Onko niillä aina huolitelluilla hyvät geenit, että vähän kun päätä ravistaa niin naama ja hiukset näyttää hyvältä ja kynsillekään ei tarvitse tehdä muuta kuin lyhentää? Vai käyttävätkö he vain joka päivä paljon aikaa siihen,että ovat huoliteltuja? Meikkaavat, laittavat hiukset, lakkaavat ja viilaavat kynnet, jne.
|