Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  au pairit?

Lähettäjä: Eppu 
Päivämäärä:   4.6.26 00:34:27

miksi joka kaudella on joku läski kitivitti? joskus nää oi ihan kivoja ohjelmia, nyttemmin tuntuu käsikirjoitetulta.

  Re: au pairit?

Lähettäjä: Bree Vandekamp 
Päivämäärä:   4.6.26 01:53:42

Mikä ihme on kitivitti? :D
Oletko Miehen Jyrähdys?

  Re: au pairit?

Lähettäjä: Dumle 
Päivämäärä:   4.6.26 06:31:50

En nyt minäkään ihan tiedä mistä aloittaja puhuu.
Mutta onko muidenkin mielestä tuon ohjelman taso laskenut kausi kaudelta ihan hurjasti? Tämä kausi varsinkin tuntui melkein kun olisi katsonut vaan noiden nuorten tiktokvideoita liimattuna yhteen pötköön eikä TV-sarjaa au paireista. Itse aupairin työkin tuntuu jo olevan aivan sivuosassa koko sarjassa, seurataan ”musta tuntuu nyt tältä-löpinää” ja vapaa-aikaa + yritetään väkisin luoda draamaa tyhjästä. Kaipaan kausia, missä oikeasti näytettiin sitä arkea, työtä, elämää perheissä, ihmissuhteiden rakentumista jne jne.

  Re: au pairit?

Lähettäjä: ? 
Päivämäärä:   4.6.26 08:29:33

Modernit au-pairit lähinnä somettaa. Milloinkahan heille järjestetään assistentit, ettei rakennekynnet vain vahingoitu?

  Re: au pairit?

Lähettäjä: Veeras 
Päivämäärä:   4.6.26 10:41:02

Oli minunkin mielestä vähän erikoinen kausi kyllä. Ihmettelin sitä, että yhtä ei vaadita maksaan omia osuuksiaan kun yhdessä tekevät jotain - mielestäni on tosi tökeröä olettaa, että muut maksavat. Vaikka on nuori, niin kyllä sen verran pitää jo ymmärtää. Lisäksi en käsitä tätä nuorinta muutenkaan, hän ei tee mitään ellei tasan just sanota että tee näin - ainoa vaan, ettei oikeastaan tehnyt silloinkaan. Sitten ihmettelee, kun perheet saavat hänestä laiskan kuvan... Minä en ihmettele noiden nähtyjen videoiden perusteella.

  Re: au pairit?

Lähettäjä: Taivas 
Päivämäärä:   4.6.26 13:20:53

Tytöt menee Marokkoon ja vikiset "Nää vois vähä ymmärtää meidän kulttuuria"

Jumankekka! Jos sä meet toiseen maahan, se oot sä joka elät sen maan kulttuurissa ja säännöillä.

Todella huonoa käytöstä tolta Vaasan kitisijältä.

  Re: au pairit?

Lähettäjä: Öö 
Päivämäärä:   4.6.26 18:26:16

Täähän on käsikirjoitettu ohjelma..

  Re: au pairit?

Lähettäjä: Apua 
Päivämäärä:   4.6.26 21:14:29

En ymmärtänyt tuota Marokon valintaa maaksi, kun eivät isäntäperheen jäsenetkäännkovin hyvin englantia osanneet. Ja muutenkin. Seuraavaksi varmaan Egyptiin tai Nigeriaan.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.