Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Paras moppaava roboimuri kissatalouteen

Lähettäjä: torista 
Päivämäärä:   30.4.26 10:41:35

Jos jollakuilla on hötölässä aikaa niin mitä moppaavia robotti-imureita suosittelisit kissatalouteen?

Toivoisin että robotti kävisi asemalla tyhjentämäsäs itsensä ja ottaisi sieltä puhtaan moppiveden ja tyhjentäisi likaisen sinne. Ne sen sienet voin pestä itsekin jos on tarpeen.

Noita on jotain 100 erilaista Uudellamaalla myynnissä ja tosi hidasta klikkailla kaikkia auki. Jossain Facebookin keskustelussa Roborockia kehuttiin kissatalouteen.

Uuteen ei nyt oo varaa, tuote saisi maksaa alle 200 mutta tosi hyvästä vin maksaa 300, mutta saako tällä budjetilla mitään?

ongelmana on keittiön ruuanlaitosta rasvoittuva lattia, kissankarvat ja kissanhiekka. Robotti saisi tehdä joka päivä imuroinnin ja pari kertaa viikossa tiettyjen alueiden moppauksen.

  Re: Paras moppaava roboimuri kissatalouteen

Lähettäjä: minni 
Päivämäärä:   30.4.26 12:22:59

Aukaisin ihan mielenkiinnosta, sillä moppaavaa roboa itsekin etsin.
Mutta aloittajan kirjoituksessa kuitenkin pisti silmään tuo ruuanlaitosta rasvoittuva keittiönlattia. Miten lattia voi rasvoittua ruuanlaitosta?

  Re: Paras moppaava roboimuri kissatalouteen

Lähettäjä: .-. 
Päivämäärä:   30.4.26 12:34:59

Meillä on joku Dreamen moppaava imuri, mutta tämä taisi maksaa yli tonnin, jos en ihan väärin muista.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.