Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Paketin lähetys automaatin kautta miten?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   10.4.26 22:27:55

For dummies, miten paketti lähetetään automaatin kautta, siis niin että se laitetaan sinne automaattiin? Automaatti olisi lähempänä kuin normi posti.

  Re: Paketin lähetys automaatin kautta miten?

Lähettäjä: Tiina 
Päivämäärä:   10.4.26 22:33:52

Ostat netistä sen paketin, lähetyksen automaatin kautta, ja saat koodin, millä se automaatti aukaisee lokeron ja sinne vaan ja sillä hyvä.

Ne lokerot aukeaa koodilla, siinä on näyttö, se kysyy, lähetätkö vai haetko. klikkaa lähetä. Ja laita se sun koodi, minkä sait kun ostit sen lähettämisen sieltä netistä. Sitten kun se kaikki on ok, se avaa sulle lokeron, johon laitat sen paketin, ja laitat luukun tiukasti kiinni. Siitä eteenpäin se ei ole sun käsissä enää. =) Helppoa!

  Re: Paketin lähetys automaatin kautta miten?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   10.4.26 22:37:58

Onko se se helposti koodi? Koska erikseen ei voi valita että haluaa nimenomaan automaatin kautta lähettää.

  Re: Paketin lähetys automaatin kautta miten?

Lähettäjä: -/_ 
Päivämäärä:   10.4.26 22:44:48

Kyllä itse ainakin sain valita kun postin sivuilla loin lähetystä. Siinä oli joku kohta missä sai valita mistä lähettää, viekö automaattiin vai toimipisteeseen. Toki pitää sitten vielä siinä automaatissa olla tyhjänä sopivan kokoinen lokero.

  Re: Paketin lähetys automaatin kautta miten?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   10.4.26 23:23:38

Onnistuin, kiitos neuvoista. En ollu aiemmin tajunnu että sen jälkeen valitaan se automaatti ja varataan se jos siis automaattiin haluaa sen viedä. Oon vana aina vienyt postiin.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.