Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Työhakemus yritykseen, jonka sivuilla ei ole

Lähettäjä: avoin hakemus 
Päivämäärä:   28.3.26 10:28:14

Eli jos yrityksen sivuilla ei ole "avoin hakemus"-lomaketta ja yhteystiedoissa on vain joku asiakaspalvelun tms. yleinen sähköpostiosoite. Onko ok laittaa siihen työhakemus? Vai mitenhän olisi paras tapa hakea, soittamallako?

  Re: Työhakemus yritykseen, jonka sivuilla ei ole

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   28.3.26 10:29:51

Tuollaisessa tilanteessa voisi kyllä soittaa ja pyytää ohjeet hakemiseen, tai jopa aspasta yhdistämään suoraan pomolle, yleensä tuollaiset firmat on aika pieniä.

  Re: Työhakemus yritykseen, jonka sivuilla ei ole

Lähettäjä: avoin hakemus 
Päivämäärä:   28.3.26 10:33:26

"Tuollaisessa tilanteessa voisi kyllä soittaa ja pyytää ohjeet hakemiseen, tai jopa aspasta yhdistämään suoraan pomolle, yleensä tuollaiset firmat on aika pieniä."

Tässä, mitä nyt katselin, on yhteystiedoissa tj:n puhelinnumero (ei sähköpostiosoitetta) ja asiakaspalvelun sähköpostiosoite (ei puhelinnumeroa). On pienehkö kiinteistöhuoltoyritys.

  Re: Työhakemus yritykseen, jonka sivuilla ei ole

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   28.3.26 10:37:27

Soita tj:lle. Käytännönaloilla usein arvostetaan suoruutta.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.