Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: joo 
Päivämäärä:   2.3.26 14:20:08

Iranin uskonnollinen johtaja ajatolla Ali Khamenei on täsmäiskulla murhattu Teheranissa Yhdysvaltojen ja Israelin toimesta. Samalla tapettiin koko perhe, puolitoistavuotiasta lastenlasta myöten. Gazan kansanmurha ei siis Israelille ja Trumpille riitä, nyt pitää päästä sörkkimään Iranin öljyvaroja ja aloittaa kolmas maailmansota. Kiina on jo alkanut lähettää aseitaan Iranin joukoille.

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   2.3.26 14:27:38

Älä unohda sitä koulua jota Israel pommitti vanhaan tuttuun tapaan.

Sairasta touhua, ja ilmeisesti kukaan ei aio pysäyttää tuota duoa.

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   2.3.26 14:28:23

Kiinaa ei kyllä sen enempää Iran kiinnosta niin kauan kun kukaan ei puutu mitä Kiina tekee Afrikassa. Kiinan antamat ilmantorjuntajärjestelmistäkin jo nähtiin että ne ei ole yhtään nykyaikaisia Amerikan vehkeille. Jotkut droonit saa amerikkalaiset nauramaan, sillä heidän sotateknologia on varmasti kymmeniä vuosia edellä kuin muu maailma. En usko että tästä mitään kolmatta maailmansotaa tulee. Kaikkia hyödyttää rauha ja toivottavasti nyt saavat työnsä siihen pisteeseen, että kansa voi aloittaa vallankumouksen ja oikeasti että se saadaan päätökseen eikä että hommat jätetään puolitiehen ja ollaan samassa pisteessä taas 10vuoden päästä. Mitä Gazassa tapahtuu on väärin mutta niin on myös miten Iran on kansalaisiaan kohdellut, mistään rauhasta ei voida puhua kun noin 50 000siviiliä on tapettu.

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: Nobel 
Päivämäärä:   2.3.26 14:33:56

Rumputin lopettaa tuon, niin saa taas uuden Nobelin rauhanpalkinnon.

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   2.3.26 14:37:46

Free Iran! <3

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: heh 
Päivämäärä:   2.3.26 14:39:54

Tämä on Trumpin yritys kääntää huomio pois Epstein-materiaalin julkaisusta, jossa tulisi hänelle lunta tupaan. Melkoinen nilkki koko tyyppi, ja tuota jotkut ovat vielä äänestäneet. Nyt vaan Barron Trump Iraniin rintamalle sotavammoja saamaan, niin nähdään, kuinka urheita nuo uhoajat on. Taitaa vaan poika olla niin pilvipöllyissään iskän rahoilla, ettei saa saappaita jalkaan.

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   2.3.26 14:51:22

Ei se siviilien asema parane kun pommitetaan lisää lapsia kuoliaaksi. Ei se ole tie parempaan. Katso vaikka Irakia.

Jokainen voi katsoa mitä CIA teki Iranissa -59 ja miten se suoraan johti tähän nykytilanteeseen. Ääri-islamismin nousu on USAn tekosia.

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: pelkureista 
Päivämäärä:   2.3.26 15:22:22

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/28632c2d-0114-49b7-b4f0-152d9909d232

  Re: Ajatolla Khamenei murhattu

Lähettäjä: Hmm 
Päivämäärä:   2.3.26 15:48:31

Syyria, Venezuela ja nyt Iran, Trump tekee hyvää työtä napsiessaan Venäjän liittolaisia pois pelistä.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.