|
Lähettäjä: .
Päivämäärä: 31.1.26 17:52:12
Minä olin asunnoton siksi kun edellinen asunnon määräaikainen sopimus loppui, oli opiskelija-asunto joten asumisoikeus päättyi pari vuotta valmistumisen jälkeen. Tässä välissä menetin työkykyni ja en löytänyt tarpeeksi halpaa asuntoa jotta se menisi kelan rajoihin, ei olisi homeessa ja siihen palkattaisiin työtön, kun en sairaslomaa saanut kuin vasta paljon, paljon jälkeenpäin. Tuohon kun olisi lisännyt sen että olisi ollut lemmikejä niin ihan mahdoton yhtälö.
En tiedä mikä ihmeen tuuri kävi vuokranantajan kanssa, valitsi minut varmaan ihan sillä että kirjoitin etten käytä alkoholia tai mitään muitakaan päihteitä. Hakijoita oli yli neljäkymmentä joista kuulemma suurin osa luottotiedottomia.
Minun syntini oli se, että olin sairas ja siksi köyhä. Kaupungilta eikä säätilöiltä ei tullut 15kk aikana yhtään asuntotarjousta.
|