|
Lähettäjä: What
Päivämäärä: 27.1.26 17:05:53
Kirjoitan tänne kun mietiskelen näitä yksikseni.
Olen ollut huonossa suhteessa kymmeniä vuosia,erosin vuosia sitten. Silloin ajattelin että en hyväksy mitään huonoa kohtelua enään.
Muutaman vuoden olen seurustellut uuden kanssa,alussa kaikki oli ihanaa ja toki on vieläkin. Emme asu yhdessä ja näemme säännöllisesti. Nyt kuitenkin mietin ja ihmettelen asioita.
Hän ei enään omasta aloitteesta pyydä viereen,hipistele ym. Kaikki tulee minun aloitteesta. Olen kova juttelemaan ja viimeaikoina pistänyt merkille jos en itse juttele tai ns ole äänessä hän on hiljaa vain,larailee puhelinta iltalehdet ym
Jos olen yökylässä,ei yhtäaikaa yöunille niinkuin ennen jää katsomaan tvtä tms.
Sairauksia välttäessäni syön terveellisesti ja tähän saan kommenttia paljonkin että elämässä ei ole silloin mitään iloa. Minkäänlaista kannustamista tai tsemppaamista ei löydy.
Ystävä pyysi eräs kerta baareileen,hän tähän että miksi minun pitäisi mennä että se on nähtyä mitä siellä on,mutta myöhemmin ehdotti yhdessä menoa. Tottakai mielestäni ystäviä saa tavata ilman puolisoa.
Sitten se ettei hymyä löydy kuin silloin kun tietää asian liittyvän seksiin.
|