Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Mikä vika ihossa?

Lähettäjä: --- 
Päivämäärä:   24.1.26 07:22:48

Outo otsikko, mutta mulla on takareidessä pakaran alla sellainen outo alue, joka tuntuu siltä että se olisi kovin hankautunut, raavittu rikki tms iho on sellainen kirvelevän oloinen ja kosketusarka. Minun mielestä nimenomaan iho. Mutta se iho on aivan siisti, ei punoita, ole rikki taikka näppylöillä. Ainakin siltä osin miten itse pystyy näkemään.
Eipä oo koskaan tällaistakään ollut?

  Re: Mikä vika ihossa?

Lähettäjä: Pinne 
Päivämäärä:   24.1.26 07:47:45

Sinulla voi olla jokin hermopinne, lihaskireyttä yms. Mikä aiheuttaa ihon kosketus ark uuden yms.

Itsellä SI-nivel oireillut ja silloin kun tein fyysisesti liian kuormittavaa työtä tuli tuota takareiden kosketusarkuutta. Eli pelkkä ihon silittäminen ja hento koskettaminen sattui/kirveli. Myös esim. Wc pöntön istuin tuntui ihan jääkylmälle kun taas toisessa takareidessä ei tuntunut miltää. Kävin ongelmien vuoksi työpaikan fyssarilla, mutta lopulta minulla auttoi vain työn vaihtaminen kevyempään. Ei vaan kroppa kestänyt.

  Re: Mikä vika ihossa?

Lähettäjä: --- 
Päivämäärä:   24.1.26 08:02:19

Minulla ei ole fyysinen työ, mutta ollut muutaman viikon henkisesti todella raskasta. Voisiko sekin muka tehdä tuollaista?

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.