Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Mitä ruokapaikkoja Kurikassa sunnuntaisin?

Lähettäjä: EePee 
Päivämäärä:   4.1.26 00:25:34

Osaako joku sanoa, mitä ruokapaikkoja Kurikassa (Etelä-Pohjanmaa) on avoinna sunnuntaisin? Yleensä ollaan käyty syömässä Hotel Kurikassa. Siellä on ollut sopivaa ruokaa sekä aikuisille (”fiininpää”) että lapsille (pizza/burger). Hotel Kurikan ravintola näytti kuitenkin olevan kiinni sunnuntaisin.

Joku ruokapaikka lähellä Kurikan keskustaa tai keskustassa. Tarkoitan ”vanhaa Kurikkaa”, en esim. Jalasjärveä. Yhdellä seurueesta ruoka-allergioita, joten olisi toivottavaa, että ravintolassa ymmärrettäisiin suomea.

Kurikka on melko vieras paikka, joten ravintoloiden oikeat nimet olisivat kivat. Ei mitään ”se paikka, jossa kasarilla Virtasen Matti oli kokkina, kyllähän sä Matin muistat” pikkupaikkakuntaohjeita.

  Re: Mitä ruokapaikkoja Kurikassa sunnuntaisin?

Lähettäjä: Kurikka 
Päivämäärä:   4.1.26 00:55:39

Ei ole kanta-Kurikassa auki sunnuntaisin mikään muu ruokapaikka kuin pizzeriat ja grilli.

Sunnuntaina jos haluaa syömään paremmin niin se on otettava suunnaksi Seinäjoki, Kauhajoen Krouvi tai Jalasjärven Juustoportti.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.