|
Lähettäjä: Not so cool aunt
Päivämäärä: 29.12.25 15:11:34
Joulu oli ja meni, mutta sukulaistytön syntymäpäivä lähenee. Joululahjaksi ostin suuren meikkipaletin (luomivärejä, poskipunia, korostusvärejä). Lahja oli erittäin mieluinen.
Toivoi nyt lahjaksi meikkisiveltimiä ja piirrustuspaperia.
Minä en tiedä meikeistä juuri mitään ja vielä vähemmän piirrustuspaperista! Varmaan ei mitään tulostuspaperia sentään, mutta en kyllä nyt oikein edes tiedä millaista paperia haluaisi. Piirtää käsittääkseni pääosin lyijykynällä, mutta myös vesivärejä ja akryyli(?)maaleja omistaa. Voisin ostaa erilaisia papereita/vihkoja, mielelläni tuen taideharrastuksessa.
En tajunnut kysyä, että haluaisiko juuri silmämeikkiin siveltimiä vai myös muunlaisia. Joku valmis setti vai yksittäisiä? Laadukkaat siveltimet hänelle haluaisin ostaa, mutta kuitenkin kohtuuhinnoissa saisivat olla. Tällä hetkellä käyttää käsittääkseni jotain temu-siveltimiä joten laadukkaampia ei luulisi olevan hankala löytää.
Toivottavasti täällä joku osaisi vinkata edes oikeaan suuntaan!
Kiitos kovasti vastaajille ja onnelliset uudet vuodet jokaiselle!
|