Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Huono omatunto sairasteluista

Lähettäjä: Täti 
Päivämäärä:   6.12.25 06:37:11

Olen töissä hoitajana sairaalaympäristössä jaminullakin pieniä lapsia, joten tuntuu, että kerran kuukaudessa joudun olemaan jonkun flunssan takia pois töistä. Minulla on tukiverkostot kyllä lasten hoitamiseen, jos he sairastuvat, mutta yleensä nappaan kaikki taudit myös itselleni.

Minulle tulee nykyisin järkyttävän huono omatunto tästä sairastelusta, kun ei oikein flunssassakaan kehtaa töihin mennä potilaita tartuttamaan.

Yritän syödä terveellisesti ja ottaa sinkkiä, d vitamiinia, c vitamiinia yms. Ei ole ollut merkittävää apua kuitenkaan.

Auttakaa minut yli tästä huonosta omatunnosta.

  Re: Huono omatunto sairasteluista

Lähettäjä: vbn 
Päivämäärä:   6.12.25 07:10:12

Luulet olevasi korvaamaton. Tee tämä tuttu testi: Laita lasiin vettä. Pistä sormesi veteen. Ota se sitten pois ja katso jäikö veteen reikä. Jos jäi, niin totta, olet korvaamaton.
PS. älä tee tätä kiinteässä muodossa olevalla vaan nestemäisellä vedellä.

  Re: Huono omatunto sairasteluista

Lähettäjä: Täti 
Päivämäärä:   6.12.25 07:15:41

vbn, en ole korvaamaton, mutta meillä on huono sijaistilanne. Työkaverit sitten joutuvat hoitamaan minunkin työt.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.