|
Lähettäjä: ...
Päivämäärä: 28.11.25 17:53:10
Olenko nyt jotenkin nipo?
Tilasin useamman tuotteen nettikaupasta, tuotteet tuli ja tarvitsin sieltä kiireellä yhden jutun, avasin ja päällisin puolin tarkastin tilauksen ja mokasin siinä. Ehdin katsoa kunnolla vasta yli viikon päästä ja yksi tuote puuttui. En sitten kehdannut enää yli viikon päästä toimituksesta reklamoida ja ajattelin että nielen tappioni.
No firmalta tuli sähköpostiin pyyntö arvioida tuotteet ja lomakkeessa luki "arvostelu tarkastetaan ja yritys saa halutessaan jättää arvostelun julkiasematta". Eli joku ihminen käy ne läpi ja näin oletan muutenkin koska pieni kauppa kyseessä.
Kirjoitin arvostelun kaikista tuotteista ja tähän toimituksesta puuttuvaa kirjoitin asiallisesti että tuote puuttui toimituksesta, emme saaneet tuotetta.
Jäin odottamaan että sieltä otettaisiin yhteyttä mutta eipä kuulu mitään, yli kuukausi jo mennyt arvostelun lähettämisestä?! Oikeasti pikkufirmaa ei sen vertaa asiakaspalvelu kiinnosta että lähettäisi sen puuttuvan tuotteen tai edes jonkun alekoodin tai edes jotain pahoitteluja heidän mokasta? Olen ihan ihmeissäni toiminnasta :D
|