Lähettäjä: aloittaja
Päivämäärä: 7.10.25 15:23:57
en velvoite kirjata joka kerta (työterveys) potilaan käynti? Edes lauseen verran?
Minä kävin kk sitten 2. kerran saman fyssarin vo :lla Terveystalossa, työterveyskäynti. Tämä ei koskaan tullut kirjaanneeksi OmaKantaan sanaakaan, ei siis yhtään mitään, siitä tunnin käynnistä. Tämä on poikkeavaa, en ole vastaavaan potilaana aiemmin törmännyt.
Olen aiemmassa elämässäni ollut sosionomi (AMK) -alan töissä ja sos.alalla ei missään nimessä jää kirjaukset tekemättä ilman että perästä kuuluu.
En ole saanut aikaan kysellä kirjauksen perään, koska on ollut tässä kaikenlaista muutakin.
Sitä ajan takaa. että itselle on aina tolkutettu että se mitä ei ole kirjattu ei ole tapahtunut -tyylillä kuuluu kirjata.
Yrittäkäähän nyt kertakaikkiaan pysyä aiheessa. Poimi aloituksesta se kohta, jossa kerrotaan, keneltä tässä kysytään eli oletko Sinä se, jolta kysytään. Jos olet lh, voi tilanne olla eri. Mistä minä tiedän.
|