Lähettäjä: elisa
Päivämäärä: 27.9.25 20:53:55
Mitä eläinlääkäri sanoi, kun veit ne lääkäriin pitkäänjatkuneen löysän takia? Tokihan veit, eiks vaan?
"Vinkkejä jos joku saanut vatsat jollain rauhoittumaan."
Aloittaja, ota nyt hyvä ihminen järki käteen.
Asiallisesti päivänvaloa kestäen toimiva omistaja toimittaa eläinlääkärin vo :lle kissat, joiden löysävatsaisuus jatkuu kauan ilman hoitovastetta (mitä kissojen käsikauppatuotteita olet käyttänyt?) kuten näillä. Koita nyt vähän miettiä. Tuutko tosissasi kysymään höttölä.netistä, millä saa kissan pitkään jatkuneen suolisto-oireilun kuriin?
Jos kissan hankkii, niin hankkii samalla isot eläinlääkäri- ym. kulut niskaansa jopa yli 15 vuoden ajaksi. Itse olet hankkinut kaksi, joten sulla mahtaa olla leveä lompakko. Ole hyvä ja käytä sitä, kuten asialliset omistajat toimii.
Edesvastuuttomuuden huippu on se, että aloittaja ei ole kasvuikäisiä löysävatsaisia toimittanut tutkimuksiin. Ravintoaineiden imeytyminen on välttämätöntä minkä tahansa eläimen kohdalla koskien terveenä pysymistä ja kasvua fyysisesti ehjäksi. Mutta kasvuikäisten pentujen kohdalla uskomatonta idiotismia kattella tämmöstä laiminlyöden suolistoperehtyneelle lääkärille toimittamatta, kun vatsa ei normalisoidu nopeasti. Terveen pennun vatsa ei ole löysällä.
Kakkanäytteen varmaan olet jo älynnyt toimittaa labraan, ennen kuin summassa madotit?
|