Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Dokumentti Puolinainen

Lähettäjä: RR 
Päivämäärä:   21.9.25 19:21:56

Olen seurannut Arja Ahtaanluoman facea jonkin verran ja äsken tuli pikku pätkä tv:ssä, hän on kirjoittanut kuulemma kirjankin. Tämä sinnikäs turkulaisnainen on kyllä niin elivoimainen eikä ole jäänyt katkeraksi vaikka menetti hoitovirheen takia kaikki raajansa. Ei ole kerännyt sääliä myöskään vaan antanut elinvoimaisuudellaan ja huumorintajullaan muille mallia, miten kaiken voi kääntää positiiviseksi jos vain haluaa ja selvitä näinkin vaikeasta tilanteesta omana valoisana itsenään. Hänestä pitäisi monen meistä, myös itseni ottaa mallia, ettei kaikista pikkuasioista rutisisi ja pienistä masentuisi. 26.9. tulee Yle areenalta dokumentti Käsi, hänelle on tehty kädensiirto joka on onnistunut.

Hän mainitsi käyneensä ratsastusterapiassa, mietin missä mahtaa käydä täällä Turussa päin varmaankin ja onkohan hänellä ennestään ollut myös ratsastustaustaa.

  Re: Dokumentti Puolinainen

Lähettäjä: Nepu 
Päivämäärä:   21.9.25 19:23:54

Huipputyyppi!

  Re: Dokumentti Puolinainen

Lähettäjä: Ällö 
Päivämäärä:   21.9.25 19:24:32

Olen aiemmin kirjoittanut tänne Arjasta, mutta topiciin ei tainnut tulla montaakaan vastausta. Ilmeisesti ei riittänyt mitään räävittävää, niin ei moniakiinnostanut kommentoida. Arja on kelle vain upea esikuva.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.