Lähettäjä: H
Päivämäärä: 12.8.25 19:00:05
''Mä en ymmärrä miten et osaa googlata näin yksinkertaista asiaa. Itse googlasin ja nyt tiedän, kokeileppa sinäkin. Jos pystyt kirjoittamaan ht.nettiin, pystyt myös googlaamaan. Vähän oma-aloitteisuutta.''
Itse sanoisin tämän kirjoittajalle, että ''vähän empatiaa''.
Kuvittele itsesi aloittajan asemaan ja hänen taustallaan (josta hän vielä kertoo avoimesti aloituksessa). Ehkä hänen tämänhetkiset voimavaransa riittivät tähän ketjun aloittamiseen. Monesti jonkun kela-asian googlailu osoittautuu järkyttäväksi tietoviidakoksi, ja puolen tunnin selailunkaan jälkeen ei ole ihan varma, että saako sitä nyt takautuvasti vai ei.
Itse googletin ja löysin kyllä googlen sivulta kohdan, että takautuvasti sitä voidaan maksaa 6 kuukaudelta, mutta sitten en löytänyt sieltä itse Kelan sivuilta sitä samaa lausetta enää.
|