Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: mellu 
Päivämäärä:   26.7.25 17:05:48

Valkoihoinen, ehkä nelikymppinen kantasuomalainen mies, joten r4zz1zm1-puheet saa nyt jättää pois. Tiinun nimi muutettu.

Menin naiskaverin kanssa kaupungille kahvilaan. Istuimme pöytään kahvilan terassille ja siihen tuli joku mies kysymään "Oletko Tiinu?". Vastasin, että en ole. Pahoitteli ja meni läheiseen pyötään. Jatkoin kaverin kanssa juttelua. Hetken päästä mies tuli vähän närkästyneen oloisena sanomaan, että "kyllä sinä olet Tiinu. Minulla oli Tiinun kanssa sovittu treffit". Olimme vähän hölmistyneitä kaverini kanssa ja sanoimme, että en ole Tiinu enkä sopinut treffejä kenenkään kanssa. Mies alkoi inttää, että hän oli deittiapissa sopinut treffit Tiinun kanssa ja tuntomerkit passaa minuun. Hoikka, tummat pitkät hiukset ja musta laukku. Okei, minä en ole kovin hoikka, hiukseni ei ole tummat, mutta laukkuni oli kyllä musta. Hän ihmetteli, että miksi leikin etten tuntisi häntä ja sanoin, etten todellakaan tunne häntä.

Sitten hän suuttui ja kävi käsiksi ja alkoi repiä minua hoikien, että olen karsea ämmä joka vain käyttää miehiä hyväkseen ja tekee kiusaa. Vierestä pari random-miestä puuttui tilanteeseen ja kiskoi tuon miehen minusta irti.

En ole koskaan käyttänyt mitään deittiappia mutta sanonpa vain, että jos joku sellaisia käyttää, niin miehet: Älkää käyttäytykö naisia kohtaan tuolla tavalla ja naiset: Älkää menkö treffeille yksin tai ainakaan kertomatta, mihin menette. Ottakaa joku lähistölle kyyläämään, miten treffit sujuu.

En saanut suuria vammoja, pari naarmua ja ehkä joku mustelma. Mutta ei naisia turhaan miehistä varoitella. Alkuunhan tuokin mies oli ihan asiallinen. Mutta ei tuollainen kyllä toivottavasti koskaan naista löydä.

Ja se nainen, joka olit sopinut treffit tuon henkilön kanssa: Ehkä ihan hyvä, että et tullut paikalle.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   26.7.25 17:08:25

Karseaa.

Hänkin oli takuulla näitä omasta mielestäni hyviä ja kilttejä miehiä, jotka ei kelpaa naisille.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   26.7.25 17:13:27

Teitkö rikosilmoituksen? Kyllähän tuo nimittäin on pahoinpitely, ja tuollainen mies pitäisi saada poliisin tietoon mikäli ei siellä jo ole.

Ja Tiinu tosiaan väisti luodin, täytyy toivoa että oikeasti teki lopulliset oharit eikä sovi uusia treffejä...

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   26.7.25 17:15:24

Tee tosiaan rikosilmoitus. Tuo tyyppi on vaarallinen.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   26.7.25 17:21:47

Taas levittämässä satuja ja miesvihaa. Mikä sinua vaivaa?

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: jep 
Päivämäärä:   26.7.25 17:23:25

"Valkoihoinen, ehkä nelikymppinen kantasuomalainen mies"

No sitten meitä ei kiinnosta pätkääkään. Muuten kyllä todella hyvä eli muuta vain tämä pikku yksityiskohta ensi kerralla, niin saat helposti useamman topan mittaisen mehevän tarinan aikaiseksi.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Ällö 
Päivämäärä:   26.7.25 17:29:29

Kyllä se on ihan totta, että osa miehistä (ja naisista) eivät osaa käsitellä pettymyksiä ja se voi purkautua noinkin. Miespuolinen ystäväni joutui vastaavan naisen kohteeksi. Mies koki naisen yhteydenotot ahdistavana ja ihan nätisti sanoi, ettei ole kiinnostunut jatkamaan tutustumista ja voi jestas, millainen sanallinen hyökkäys sieltä tuli! Olen kyseisen naisen juttuja seurannut ajoittain naistenhuoneella ja on kyllä selvää, miksi hän on edelleen sinkku. Tässä ystäväni tapauksessa kyse on vain sanallisesta hyökkäyksestä, mutta niitä viedtejä tuli kymmenittäin, kun tämä daami ei voinut uskoa, että ystävääni ei kiinnosta.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: tellu 
Päivämäärä:   26.7.25 17:34:04

Että tämmöstä nyt...joopa joo.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: mellu 
Päivämäärä:   26.7.25 18:25:47

Tein rikosilmoituksen netissä. Harmi, kun se mies lähti siitä menemään niin en hänen tietojaan saanut, mutta niiden asiaan puuttuneiden ja parin muun tiedot sain, niin poliisit osaavat kuulustella heitä.

En tosiaan tiedä, onko tuo mies ihan yleisesti tiedetty sekopää, vai keittikö vain jostain syystä yli. Ainakaan yksikään paikalla olijoista ei sanonut, että tuntisi miehen ennestään.

Jep: Ei minulla ole tarkoitus saada tästä mitään monen topan mittaista ketjua aikaan. Enkä halua mollata miehiä yleisesti. Halusin vain varoittaa deittiappien käyttäjiä, kun treffaavat ennestään tuntemattomia miehiä, että varmistaa selustansa.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Kkk 
Päivämäärä:   26.7.25 22:50:11

Mitä hemmettiä, kamalaa! Mistä noita hulluja sikiää? :(

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   26.7.25 23:23:55

"Halusin vain varoittaa deittiappien käyttäjiä, kun treffaavat ennestään tuntemattomia miehiä, että varmistaa selustansa."

Niin varoittaa naisia miehistä. Ei kuitenkaan miehiä naisista.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   26.7.25 23:26:48

No tässä ei ollut mitään syytä varoittaa miehiä naisista.

Kyllä miehen edelleen tappaa useimmiten toinen mies.

Valitettavasti naisenkin tappaa useimmiten seurustelukumppani, puoliso tai exä.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   26.7.25 23:55:40

Eli tarkoitus oli levittää miesvihaa. Mikä sinua vaivaa?

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Janina 
Päivämäärä:   27.7.25 00:23:02

Kyllähän sitä molemmissa sukupuolissa hulluja riittää. Parempi miestenkin tavata ne naisetkin julkusella paikalla ja tarkistaa että kaikki muumit on laaksossa.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: AnticiS 
Päivämäärä:   27.7.25 00:27:00

Ei miesvihaa tarvitse erikseen lietsoa. 99% pilaa...

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Ällö 
Päivämäärä:   27.7.25 00:30:06

*, kuinka moni nainen tappaa seurustelukumppanin vs mies?

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 01:09:06

No, sen verran monilla kymmenillä treffeillä tuli käytyä appien löytöjen kanssa kun sinkkuna olin, enkä joutunut kenenkään pahoinpitelemäksi. Että en mene yleistämään yhden (sadun) tapauksen perusteella kaikkia appien miehiä hulluiksi.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: .... 
Päivämäärä:   27.7.25 01:30:29

Todella ikävää, että nämä "miesvihaa!"-hullut yrittävät vallata tämänkin palstan.

Harva nainen vihaa miehiä vaikka monilla on sellaisia toistuvia kokemuksia miehistä, että olisi ymmärrettävää, että vihaisivatkin. Miesten naisviha sen sijaan on todellinen ilmiö ja se tappaa.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: m 
Päivämäärä:   27.7.25 01:48:56

Levittää miesvihaa???

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 02:53:13

"Harva nainen vihaa miehiä vaikka monilla on sellaisia toistuvia kokemuksia miehistä, että olisi ymmärrettävää, että vihaisivatkin. Miesten naisviha sen sijaan on todellinen ilmiö ja se tappaa."

Miesviha on ymmärrettävää, mutta miesten naisvihassa ei voi olla kysymys miesten huonoista kokemuksista naisien kanssa? Naiset ovat muuten suurimman osan lapsiin kohdistuvan väkivallan taustalla. Kuitenkaan se ei voi olla syynä sittemmin aikuiseksi kasvaneen miehen naisvihan taustalla?

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 02:54:11

Todella ikävää, että nämä miesvihaa levittävät hullut keksivät näitä satuja miehistä. Totta.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 02:56:01

"Ällö
Päivämäärä: 27.7.25 00:30:06

*, kuinka moni nainen tappaa seurustelukumppanin vs mies?"

Kuinka monen lapsen murhan ja pahoinpitelyn taustalla on nainen? Luuletteko te että naisien lapsiin kohdistama väkivalta (sekä fyysinen, että henkinen) ei jätä traumoja?

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Juu 
Päivämäärä:   27.7.25 03:12:13

Sitä parempaa väkivaltaa
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/41439a75-2cba-4c0b-bc70-3348eff1a848

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: eiir 
Päivämäärä:   27.7.25 03:38:40

Ylisviiva on näköjään vaihtanut nimimerkkinsä pisteeksi ja kirjoittelee tähän ketjuun minkä ehtii...

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 03:45:37

Onko kaikki pisteet ja viivat sama henkilö? Ja eiir:it, Juut ja muut "nimimerkit?"

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: feministinatsi 
Päivämäärä:   27.7.25 04:00:44

Sama miehiä vihaava kiihkofeministi kaikkien viestien takana.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 04:09:36

Eli palstalla on vain yksi kirjoittaja. Ok.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: ! 
Päivämäärä:   27.7.25 07:56:30

"Niin varoittaa naisia miehistä. Ei kuitenkaan miehiä naisista."

No lisätään sitten tarinaan liittyvä varoitus pisteen mieliksi: Varokaa miehet, kaikki naiset, joiden kanssa sovitte treffit jossain apissa, eivät välttämättä syystä tai toisesta ilmesty treffipaikalle. Tähän kannattaa siis valmistautua etukäteen henkisesti ja käsitellä asia mielessään, jotta ei sitten ko. tilanteessa tule mitään hallitsematonta tunnekuohua ja toimi typerästi ja harkitsemattomasti.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Erkkitäti 
Päivämäärä:   27.7.25 08:02:08

Miesvihaa? Sallikaa minun nauraa.
Incel- pojuilla menee heikosti ja pitää löytää jokin paikka, missä voi öyhöttää järjettömiä aivoituksia.
Hra menee nyt vain sinnne Äiteen tekemälle aamupalalle ja laittaa unohtaen tämän keskustelupalstan- joka on muuten tarkoitettu hevosihmisille.
Peseekö se Äitee Incelin hampulitkin?

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 08:16:46

Entä se nainen jokunen vuosi sitten Seinäjoella joka oli räkyttänyt ja vänkyttänyt kokoajan ja sille oli joku nuori mies käynyt ihan asiallisesti sanomassa että ole jo hiljaa.
Tämä nainen oli huitaiussut sitä miestä käsilaukulla päähän.
Muutaman päivän päästä todettiin että toisesta silmästä oli mennyt näkö pysyvästi.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   27.7.25 09:34:30

Ai kauheeta, näkö meni pysyvästi. Kyllä miehet ovat niin uhreja

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Erkkitäti 
Päivämäärä:   27.7.25 09:38:39

Rakas Pikku Incel,

Nyt ei puhuttu mitenkään sinun ongelmistasi. Tässä keskustelussa käydään lävitse jonkun säälittävän miehen treffiepätoivoa ja asiaan liittymättömän naisen pahoinpitelemistä -tuon oman elämänsä vauriotapauksen toimesta.

Että joku nainenkin on aiheuttanut ongelmia? Voi kiesus. Niin voi olla, tai olla olematta. Kasva aikuiseksi. Tai ainakin myöhäispuberteettiin. Siinä vaiheessa päätoiminta yleensä normalisoituu.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   27.7.25 09:54:24

Puolet näkökyvystä pysyvästi pois – pikkujuttu.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   27.7.25 10:20:28

"Kyllä se on ihan totta, että osa miehistä (ja naisista) eivät osaa käsitellä pettymyksiä ja se voi purkautua noinkin."

Tämä tulee vain lisääntymään tulevaisuudessa kun lapsilta ei enää kielletä asioita ja suojellaan pettymyksiltä. Sellainen mies on vaarallinen, jolle nainen (äiti) on sallinut kaiken.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: *Remontti Riku * 
Päivämäärä:   27.7.25 10:35:57

Sitten heräsit ja päästit kissan ulos.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   27.7.25 10:36:28

Kissat*

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Tavis 
Päivämäärä:   27.7.25 10:51:30

"Sellainen mies on vaarallinen, jolle nainen (äiti) on sallinut kaiken."

Sellainen mies on vaarallinen, jolle mies (isä) on sallinut kaiken.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: *Remontti Riku * 
Päivämäärä:   27.7.25 10:59:13

Psykopaatteja on väestöstä 1-2%, eikä se ole sukupuoliriippuvainen, eikä johdu kasvatuksesta.
Todellisuudessa niitä on enemmän ja se huomataan vasta, kun sota syttyy.

  Re: Joku mies hyökkäsi kimppuun kaupungilla

Lähettäjä: Erkkitäti 
Päivämäärä:   27.7.25 11:24:43

Vieläkin Hra Incel jankkaa pikkujuttujaan. Ymmärtämättä laisinkaan, että tässä keskustelussa ei ole kyse mistään muusta, kuin törpön miehen väkivaltaisesta käytöksestä tuntematonta naista kohtaan.Joko Äiteen tekemät puurot on syöty ja äitee pyyhkinut pikku pulloposensa nassun myös? Muistihan hän myös röyhtäisyttää?

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.