Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: Kesämekkoloinen 
Päivämäärä:   16.7.25 20:43:20

Mistä ostatte kivoja kesämekkoja? Nyt lämpimien ilmojen tultua havahduin siihen, ettei kaapissa ole kauniita hellevaatteita. Yritin mennä sitten siis niitä ostamaan.

Kaipoissa ei ollut yhtään mitään! Kaikissa yhä edelleen jotain ihmeellisiä röyhelöitä ja puhvihihoja. Ei mielestäni aikuisten vaatteita vaan pikkutytöillä on puhveja sekä röyhelöitä. Saat tykätä näistä, mutta minä en tykkää. Vihaan röyhelöitä ja puhveja tai kaikenlaisia korostettuja hihoja. :D Tämä muoti ollut jo vallalla kauan aikaa, toivottavasti kohta menee ohi. Esim. Nanson pellavamekoissa kaikissa näitä tai v-kaula-aukko. Lisäksi suurin osa materiaaliaaleista on keinokuitua. Ei saisi olla myöskään v-kaula-aukkoa. Ei sovi itselleni. Sitten jos löydät jonkun kivan leikkauksen kivalla materiaalilla, on väri musta. Huoh.

Joten siis.. Mistä ostatte hyvin istuvia, klassisia leikkauksia esim. a-linja, hyvin leikattuja ja laadukkaasti ommeltuja, yksinkertaisia sekä tyylikkäitä hellemekkoja? Joissa olisi vielä kesäisiä värejä? Mieluiten luonnonmateriaalista. Saa suositella myös rannalle sopivia huitulamekkoja eli semmoisia mekkoja, joita on vaan kiva laittaa uikkareiden päälle. Kevyitä ja lyhyitä.

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   16.7.25 20:44:32

Bonprix

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: .. 
Päivämäärä:   16.7.25 20:50:36

Nakoalta.

Laaja kokovalikoima. Osassa malleista röyhelöä, mutta löytyy myös ilman.

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   16.7.25 20:58:15

About You

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   16.7.25 21:02:35

Mäkin kaipasin simppeleitä, yksinkertaisia, hyvin istuvia yksivärisiä mekkoja. Ei kukkakuosia, pallohihoja, röyhelöitä, hörhelöitä, härpäkkeitä eikä muitakaan ihmeellisiä yksityiskohtia. Ihan vain hyvin laskeutuvaa kangasta luonnonkuidusta.

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: Kesämekkoloinen 
Päivämäärä:   16.7.25 21:08:43

"Lähettäjä.

Päivämäärä16.7.25 21:02:35

Mäkin kaipasin simppeleitä, yksinkertaisia, hyvin istuvia yksivärisiä mekkoja. Ei kukkakuosia, pallohihoja, röyhelöitä, hörhelöitä, härpäkkeitä eikä muitakaan ihmeellisiä yksityiskohtia. Ihan vain hyvin laskeutuvaa kangasta luonnonkuidusta"

Niin tämä!! ^^ Juuri tämmöisiä itsekin etsin, mutta kiven alla tuntuvat olevan!

Ja kiitos kaikille vinkeistä! Tuolla Nakoalla olikin muutama pellavamekko aika kivan näköiset.

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: N 
Päivämäärä:   16.7.25 21:22:18

Sama!!

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: .. 
Päivämäärä:   16.7.25 21:24:17

Ostin just tokmannilta jotain tarjous tanttuja

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   16.7.25 21:46:30

Sain hyvät hymyilyt kun mietin kesämekkoloista :D Että onko se joku mato tai kenties kielikuva läähättäville setämiehille

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   16.7.25 21:48:29

Sokos, Stocka, ja Prisma.

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: Maija 
Päivämäärä:   16.7.25 21:52:02

By Pia's ja Josefiinan aitta.

  Re: Mistä kivoja kesämekkoja?

Lähettäjä: Omat 
Päivämäärä:   16.7.25 22:20:39

Kivijalka liikkeistä Tokmanni ja Prisma. Netti kaupoista ellos, about you ja bonprix olleet omat suosikit.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.