Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Kukaan ei tykkää musta

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   22.6.25 14:12:03

Ja elämä ei oo kivaa eikä helppoa ainakaan.

  Re: Kukaan ei tykkää musta

Lähettäjä: Hmmm..... 
Päivämäärä:   22.6.25 14:22:40

Muiden käytöstä et voi muuttaa, ainoastaan omaasi.. ? Samma pätee asenteeseen, aurinkoinen sellainen saa aina paremman vastaanoton kuin muut :)

  Re: Kukaan ei tykkää musta

Lähettäjä: Clover 
Päivämäärä:   22.6.25 14:27:49

Minäkin huonoina päivinä ajattelen ettei kukaan tykkää minusta. Mutta sitten tajuan kuitenkin aina, että vain luulen niin koska minä en itse tykkää itsestäni. Eli huono itsetuntoni ja negatiivinen sisäinen puheeni on todellisuudessa se syy mistä moinen ajatus mieleeni kumpuaa toisinaan.
Olen vielä herkkä ns haistelemaan ilmapiiriä ja tunnelmaa ja usein ylitulkitsen huonoja fiiliksiä. Silloin on helppo alkaa miettiä että minä olen se kenestä ei tykätä, vaikka oikeasti toisella saattaa olla ihan muita murheita mielessä eikä ajattele ripaustakaan huonoa minusta.

  Re: Kukaan ei tykkää musta

Lähettäjä: Piste 
Päivämäärä:   22.6.25 20:34:19

Jos oot ylisviiva niin taidat olla oikeassa.

  Re: Kukaan ei tykkää musta

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   22.6.25 20:51:48

Vinkki sinulle kokemuksesta- keskity siihen, että elät arvojesi mukaan, älä etsi ihmisten tykkäämistä ja hyväksyntää. Kulje omaa polkuasi ja ole kuitenkin itse ystävällinen muille mutta älä etsi heidän suosiotaan. Se ei määrittele arvoasi. Lauman mukana ajelehdit kuin ajopuu. Sinulla on merkitystä ja voit tuoda hyvää elämälläsi tähän maailmaan. Mutta jos tykkäämiset ovat sinulle ykkösjuttu, unohdat itsesi, kuka olet ja mitä teet.

  Re: Kukaan ei tykkää musta

Lähettäjä: jep 
Päivämäärä:   22.6.25 21:42:12

Clover kuinka hienosti kirjoitettu <3 ja aloittaja halaus täältä, olet tärkeä, mutta arvosta myös itse itseäsi!

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.