Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Boeingista varoittanut insinööri tapettiiin

Lähettäjä: ... 
Päivämäärä:   12.6.25 14:08:46

kaksi päivää sen jälkeen kun oli todistanut Boeingia vastaan oikeudessa. 27 vuotta yhtiölle työskennellyt insinööri:

"Barnett oli työskennellyt Boeingin laaduntarkkailussa tehtaalla, jossa valmistettiin 787 Dreamliner -konetta.

Barnett kertoi vuonna 2019 BBC:lle, että paineen alaisina työskentelevät työntekijät olivat tarkoituksella asentaneet koneeseen standardeja heikkolaatuisempia osia. Hän kertoi paljastaneensa myös vakavia ongelmia happijärjestelmissä."

Toinenkin siellä työskennellyt insinööri varoittanut lisä onnettomuuksista:

"Boeingin insinööri väittää: Dreamliner-koneen rungon osat voivat hajota kesken lennon

Boeingin insinööri Sam Salehpourin mukaan Boeing on ohittanut turvallisuusongelmia 787- ja 777 -koneiden tuotannossa"

Miten on mahollista nykypäivänä että kaikkien Boeing kohujen jälkeen vielä kehdattu jatkaa toimia vaarallisilla komneilla... Turmalista vuosien saatossa on aika pitkä.

  Re: Boeingista varoittanut insinööri tapettiiin

Lähettäjä: koska 
Päivämäärä:   12.6.25 14:58:41

Raha puhuu, häränpaska kävelee.

  Re: Boeingista varoittanut insinööri tapettiiin

Lähettäjä: siksi 
Päivämäärä:   12.6.25 15:52:29

koska Trumppi on touhuissa mukana...

  Re: Boeingista varoittanut insinööri tapettiiin

Lähettäjä: jeppis 
Päivämäärä:   12.6.25 15:57:07

Ihmiset alkavat kummasti tekemään itsemurhia heti jos ovat häirinneet puten, trumpetin tai jonkun muun vastaavan mainetta/toimeentuloa

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.