Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: Pylpyrä 
Päivämäärä:   11.6.25 19:02:09

Autoni on vanha, ja kaikki tuttuni aina hokevat, että vanha auto kannattaa viedä vaan jollekin kyläsepälle. Nå, takakaarissa oli jo aika rumat ruostekukat ja minulle suositeltiin yhtä nuorta sälliä, joka tekee pikku korjauksia ja peltitöitä. Laitoin tyypille kuvat ruosteista ja kysyin että saisitko nuo tehtyä, vastaus oli että totta kai.

Lopputulos on sellainen, että sokea mummokin olisi tehnyt paremmin. Antaisin ruman työnjäljen (kunnon kittiklöntit) anteeksi, mutta "korjauksesta" on nyt kaksi viikkoa ja ruoste jo puskee kitin alta. Eli pohjatyöt on tehty päin persettä, tai sitten kohta olisi vaatinut uutta peltiä. Sanoin autoa viedessäni, että laita vaan uutta peltiä jos näyttää siltä. Vastaus oli "joo, katotaan jos pitää laittaa".

Tekisi mieli laittaa tyypille kuva ja saateteksti tyyliin "hyvää työtä teit", mutta en tiedä olenko hölmö jos niin teen. En kaipaa rahoja takaisin, vaan lähinnä ärsyttää, että luvataan "kyllä hoituu" ja sitten jälki on ihan juostenkustua.

  Re: Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: mä 
Päivämäärä:   11.6.25 19:04:27

Laita kuvat ja ihan nätisti et mitäs nyt tehdään kun ruoste jo kukkii läpi

  Re: Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: * 
Päivämäärä:   11.6.25 19:04:45

Totta kai laitat palautetta, ja laitat uusimaan työn, mistä olet maksanut.

  Re: Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: h 
Päivämäärä:   11.6.25 19:06:21

Olet todella hölmö , jos sinä "sokea mummo" hyväksyt kusetuksen. Laita kuva ja ystävällinen huomautus, että pohjatöitten suhteen olisi ollut toivomisen varaa

  Re: Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   11.6.25 19:36:46

Laita palautetta, mutta älä ole passiivisagressiivinen.

  Re: Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: i 
Päivämäärä:   11.6.25 19:46:01

"Tekisi mieli laittaa tyypille kuva ja saateteksti tyyliin "hyvää työtä teit", mutta en tiedä olenko hölmö jos niin teen."

Miksi pitää olla ilkeä? Miksei voisi vaan sanoa, että hei pitäskö nää kattoo uudestaan kun tulee jo uutta ruostetta pintaan.

  Re: Huomautanko työn jäljestä vai annanko olla?

Lähettäjä: .. 
Päivämäärä:   11.6.25 19:55:04

"Tekisi mieli laittaa tyypille kuva ja saateteksti tyyliin "hyvää työtä teit", mutta en tiedä olenko hölmö jos niin teen. En kaipaa rahoja takaisin, vaan lähinnä ärsyttää, että luvataan "kyllä hoituu" ja sitten jälki on ihan juostenkustua."

Ihan mahdollista että kossi pitäisi tuota kehuna.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.