Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Mitä jos Venäjä alkaisi flirttailla sodalla?

Lähettäjä: -.- 
Päivämäärä:   5.6.25 14:34:24

Mitä jos Venäjä kasaisi suuren joukon miehiä ja kalustoa Suomen rajan taakse ja hyvin harvakseltaan ampuisi Suomen puolelle niin, ettei kukaan kuolisi eikä omaisuus tuhoutuisi. Kunhan muistuttaisi olemassaolostaan.

Miten Suomi tähän reagoisi? Tuskin lähtisi puskemaan rajan yli. Sen sijaan Suomen yhteiskunta lamautuisi, kun valtavat määrät miehiä pitäisi pitää valmiudessa.

  Re: Mitä jos Venäjä alkaisi flirttailla sodalla?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   5.6.25 14:45:37

Näitä sotia ei miehillä voiteta, jotain muuta on keksittävä.

  Re: Mitä jos Venäjä alkaisi flirttailla sodalla?

Lähettäjä: Mies 
Päivämäärä:   5.6.25 16:37:55

Kyllä Venäjän asevoimat valmistautuu hyökkäämään Suomeen lähiaikoina ja siksi kehotankin kaikkia nostamaan kaikki rahansa pankeista ja rakentamaan korsuja.

  Re: Mitä jos Venäjä alkaisi flirttailla sodalla?

Lähettäjä: &€#? 
Päivämäärä:   6.6.25 02:19:37

Kyllä miehen sana on laki. Ja jos ei nyt sota tulisikaan niin lähtisi tuo talous taas rullaamaan rakentamisen myötä. Tuskin noiden rahojen haltijat niitä itse tekisivät.

  Re: Mitä jos Venäjä alkaisi flirttailla sodalla?

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   6.6.25 08:51:57

Venäjällä olisi niin kallista hyökätä Suomeen, että hankala on nähdä että hyökkäisivät tänne.

  Re: Mitä jos Venäjä alkaisi flirttailla sodalla?

Lähettäjä: nomadi 
Päivämäärä:   6.6.25 09:00:33

Venäjälläkin on kyllästytty sotimiseen, kun se jatkuu ja jatkuu, ja omasta nenukastakin on alkanut tulla verta.

Jos Putler saa laajentaa pikku päänsä sisäistä maailmansotaa, seuraava kohde taitaa olla Baltia.

Tuommoinen rajalla härkkiminen olisi sikäli hyvä, että tänne ehtisi hälyttää puoli Natoa. Toisella strategialla maa olisi ehkä vallattukin lyhyessä ajassa.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.