Lähettäjä: .
Päivämäärä: 31.5.25 13:56:23
Mökillä. Asun siellä välillä pitkiäkin aikoja, pysyyn käymään sieltä myös töissä. Ja puutarhurina kesäloma on talvella, eli talvisin olen siellä usein pari kuukautta putkeen.
Sukumökki, olen pienestä asti hommaan tottunut ja menee ihan rutiinilla. Lapiolla tyhjennettävä vanha ulkohuussi. Ulkosauna jossa iso vesipata, siellä lämpeää pesu- ja tiskivedet. Illalla jos lämmittää niin kesäaikaan on seuraavanakin iltana vielä pesulämmintä, talvisin aamuisin vielä käyttökelpoista mutta illaksi pitää lämmittää uudelleen.
Puulämmitys. Sähköpattereitakin on, mutta vanhat sähköt niin menee koko tupa pimeäksi jos niitä erehtyy päälle laittamaan :'D pitäisi joskus sähköremppa tehdä. Pieni kaasulämmitin on myös, se on välilla apuna jos menen sinne keskellä talvea kun sisällä on pakkasta.
|