Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Todella vaikea tyyppi, kuinka "käsitellä"?

Lähettäjä: Huooh 
Päivämäärä:   20.5.25 21:49:50

Eli tämä päivänsäde on todellinen kaksinaismoralisti. Ja sitten itkee kun ihmiset eivät halua tämän kanssa olla tekemisissä. Esimerkkejä: naapurissa on lampaita. Päivänsäde ampuu uutenavuotena ilotulitteita viereiseltä tontilta (on n.25m päässä lampaiden suojasta) vaikka on sanottu että eläimet pelkäävät. Valittaa seuraavana kesänä kun tämä lampuri ei anna kesälampaita hoitamaan Päivänsäteen isohkoa nurmikkoa. Päivänsäde valittaa että läheiseltä autokorjaamolta kuuluu meteliä mutta jos se meteli kuuluukin omasta sterkasta kun naapurilla on varpajaiset ja asiasta huomautetaan, on Päivänsäteen raivarit taattu ( ja kostaa huomauttajalle). Päivänsäde on rakentanut venekatoksen naapurinsa autotallin seinään kiinni ilman lupia ja nyt kun tarvitsisi sitten toiseen rakennushommaan kysellä naapurilta lupaa ja tämä on vastustanut, on tämä naapuri sitten ties mitä.
Nyt tämä troublemaker valittaa sitten kuinka kukaan näistä hänen toimiensa kohteista ei noteeraa häntä tai vastaa hänen yhteydenottoihinsa. Olen yksi noista kohteista. Pitäis tiekunnan kokoukseen mennä ja päivänsäde on siellä :D

  Re: Todella vaikea tyyppi, kuinka "käsitellä"?

Lähettäjä: .. 
Päivämäärä:   20.5.25 22:53:48

Kutsumalla henkilöä päivänsäteeksi sait jutun kuulostamaan siltä että itse olet suurin ongelma

  Re: Todella vaikea tyyppi, kuinka "käsitellä"?

Lähettäjä: Huooh 
Päivämäärä:   20.5.25 23:03:45

Hän on Päivänsäde siksi, että valittaa koko ajan jonkun muun tekemisistä. Itse en toimi niin. Mutten toki virheetönkään ole ja voin sen oikein hyvin myöntää. Päivänsäde ei myönnä toimineensa väärin muita kohtaan tai sitä, että joskus ympäristössä on siedettävä sellaisiakin asioita, jotka eivät ole niin mukavia.

  Re: Todella vaikea tyyppi, kuinka "käsitellä"?

Lähettäjä: hh 
Päivämäärä:   20.5.25 23:28:12

Mitä väliä??? Oikeesti? Kaikki on toimineet täysin oikein, blokanneet tyypin elämästään. Tee sä samoin! Ilmeisesti et pysty, koska niin tarkkaan tiedä mitä tyyppi on tehnyt tai sanonut tai valittanut. Who cares? Tyyppi on nobody jolla ei ole mitään sijaan sun elämässä. Jos tiellä tulee vastaan tervehdit, mitään muuta ei ikinä!

Ei pidä olla noin nössö kuin sä olet.

  Re: Todella vaikea tyyppi, kuinka "käsitellä"?

Lähettäjä: Huooh 
Päivämäärä:   20.5.25 23:54:34

hh: on blokattu jo. Tiedän puuhista kun kyllähän me naapurit keskenämme puhumme ja näemme mitä tuo puuhaa. :)

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.