Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Shockwawe kokemuksia

Lähettäjä: Kaisa 
Päivämäärä:   15.4.25 09:44:51

Millaiseen vaivaan ja millaisin tuloksin shockwawea on käytetty? Millainen ohje hoidon jälkeiseen elämään?

  Re: Shockwawe kokemuksia

Lähettäjä: Se Hep 
Päivämäärä:   15.4.25 09:53:48

Kuudesti kävin kroonistuneeseen plantaarifaskiittiin. Välittömästi hoidon jälkeen tuntui päivän hyvältä, sitten kipu palasi. En enää muista millaisia ohjeita jälkeen tuli.. Olisikohan kehotettu pidempiä kävelylenkkejä välttämään pari päivää tms. En ole varma.

Melkein 7 vuotta kestänyt plantaarifaskiittii parani sittemmin "kaiken kokeiltuani" uusien kenkien ja jumppaliikkeiden myötä (vaikka näitäkin oli erilaisia testattu vuosien aikana jo, eli voi olla myös sattumaa - en ymmärrä).

  Re: Shockwawe kokemuksia

Lähettäjä: Floria 
Päivämäärä:   15.4.25 21:15:07

Minulle annettiin tätä pari kertaa jännevamman, mutta minulle se teki jostain syystä vain aivan turkasen kipeää eikä tuonut helpotusta

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.