Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Tekoälyllä keskustelupalstalle

Lähettäjä: ** 
Päivämäärä:   3.4.25 20:40:34

Täälläkin moni nykyään muodostaa tekoälyllä kommenttinsa ja vastailee tekoälyllä avulla keskusteluihin.

Miksi?

Eikö se vie pätemisen haluiselta vähän sen pätemisen ilon kun teksti ei ole omaa ja toisaalta muutoin on muutenkin ajanhukkaa?

Ps. Kuka muu toivoo että genu olisi elossa ja voimissa että olisi ehtinyt näkemään jonkun pitkän vääntötöpicin Genuine vs tekoäly. Se on ehkä ainoa asia, mihin minäkin näkisin tekoälyllä sopivan ja olisin voinut siitä jopa huvittua.

  Re: Tekoälyllä keskustelupalstalle

Lähettäjä: niin no 
Päivämäärä:   3.4.25 20:43:16

Enpä usko että tuo kovin yleisltä on.

  Re: Tekoälyllä keskustelupalstalle

Lähettäjä: Faktahomma 
Päivämäärä:   3.4.25 20:53:25

"Faktahomma ainakin kirjoituttaa tekstiseinänsä tekoälyllä."

Höpö, höpö.

  Re: Tekoälyllä keskustelupalstalle

Lähettäjä: Hmm 
Päivämäärä:   3.4.25 20:58:33

Faktan avaukset ovat usein suoria kopioita lehtijutuista, uutisista, blogeista tai kommenteista. Sikäli hyviä, etteivät juurikaan ole mielipidekirjoituksia vaan avauksia keskustelulle.

Tekoälyllä ei olisi näihin mitään annettavaa, ne tekstit ovat hakukoneista koottuja tiivistelmiä ilman mitään uusia linjauksia. Kopioita muiden teksteistä.

  Re: Tekoälyllä keskustelupalstalle

Lähettäjä: Faktahomma 
Päivämäärä:   3.4.25 21:06:29

"avauksia keskustelulle."

Faktoihin perustuvia avauksia, kuten Faktahomma-nimimerkin avausten pitääkin olla tässä valeuutisten täyttämässä maailmassa.

  Re: Tekoälyllä keskustelupalstalle

Lähettäjä: d 
Päivämäärä:   3.4.25 23:24:44

Siis onko nimimerkki Genuine kuollut? Muistan hänet vuosien takaa.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.