Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Onko oikeesti näin

Lähettäjä: *o* 
Päivämäärä:   27.10.26 08:53:51

Kun näitä raviurheilun sotkuja tässä seuraa niin oma usko horjuu lajiin.
Tuo Raitalan saama tuomio ja mainehaitta hänelle soittelusekoilusta on paljon suurempi vaikutuksiltaan kuin nämä tallit jossa hevosia on boupattu, rahallista menetystä en osaa edes arvioida.
Vastuuvalmentajan vaihto tyttären, puolison tai jonkun muun henkilön nimiin, maksetaan sakko, kenties korvataan hevosen omistajille menetetyt palkintorahat, eli maksetaan omistajat tyytyväisiksi.
Ja homma jatkuu kuten ennenkin, sama talli, samat hevoset ja työntekijät.
Viedään tätä lajia ihan 6-0, halveksien ja huvittuneena ettei vaikutusta juuri mihinkään.
Alkaa kääntyä sympatia Santulle, näkee että koville ottaa.

  Re: Onko oikeesti näin

Lähettäjä: No 
Päivämäärä:   27.10.26 09:22:45

Santtu maksoi kovimman hinnan tästä kaikesta ja ihan turhaan. Soitto jupakassa Santtu oli toivonut,että kaikki osalliset on yhteydessä Hippokseen ja tekevät yhteisen anteeksipyynnön ja kantavat vastuun yhdessä. No miten kävi? Santtu kantoi vastuun yksin ja muut löi puukolla selkään. Joten todella kaikki sympatiat on Santun puolella. Hän kantoi vastuun,muut ei todellakaan. Kaikesta tästä huolimatta, tämä doping skandaali on paljon pahempi asia koko lajille. Hippos tyri koko vastuunkannon totaalisesti. Hippos keskittyi ainoastaan suojelemaan tekijöitä ja samalla unohti koko lajin oikeusvastuun. Vaikka Salo ja kumppanit on satsanneet omiin paikkoihin ja tehneet työtä,niin siinä kohtaa kun on alettu leikkimään tulella ja kielletyillä aineilla,ovat he ihan itse ottaneet tietoisen riskin,että kaikki satsaukset saattaa romahtaa hetkenä minä hyvänä. Joten heitä on turha puolustella. Itse kusivat tietoisesti omaan nilkkaansa. Hippoksen pitäisi tämä ymmärtää mikäli haluavat että harrastajat pysyy lajissa ja kaikki muutkin. Ja vielä tämä kolmas katastrof eli nämä huijaukset. Vieläkö löytyy lajin piirissä pyöriviä jotka ei tiedä millä rahalla kumppanit tätä lajia pyörittää? Käsittämätöntä että eivät edelleenkään ole jääneet kiinni huumerallista ja edelleen löytyy näitä jotka tekevät yhteistyötä heidän kanssaan. Luulisi jo Lintulan ja Lepistönkin olleen tietoisia siitä että yhteistyö kyseisen porukan kanssa päättyy aina itkuun. Kaukaa pitää kiertää

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.