|
Lähettäjä: Uuuuuuu
Päivämäärä: 18.10.26 20:42:40
Voi kuulkaas jos näillä pennuilla ja manneilla ei olisi miljoonia käyttörahaa, normaalit hevoset. Kävisivät normaali töissä, ennen töitä hevosten hoito ja sitten treenit ja ravit päälle -ei olisi todennäköisesti yhtäkään hevosta. Hyvähän se on ostaa valmiit hevoset ulkomailta, astuttaa huipuilla, käyttää kalliit hoidot ja eläinlääkärit, olla kalliit valmentajat, työntekijät. Nautiskella sitten voittajaesittelyssä tai paistatella HU jutuissa.
Minä olen enemmän iloinen jonkun tavallisen arjen raatajan vitos sijasta kun näiden yhdenkään hevosen voitosta
Ennen olit hyvä valmentaja jos osasit laittaa hevosen kuntoon, sinulle sattui hyvä hevonen. Nykyään tuntuu tuo raha olevan synonyymi olet taitava hevosihminen.
Ja tosiaan en ole kade, mielestäni tavallisen ihmisen olisi kivempi käydä raveissa ilman näitä kermaperseitä. Näistä jäänyt kerrassaan epämiellyttävä kuva, onhan monia rikkaita harrastajia, nämä ovat jotenkin phyi en kertakaikkiaan löydä sanaa kuvaamaan
|