|
Lähettäjä: ??
Päivämäärä: 9.10.26 22:20:14
Niemisen haastattelussa. Ei kuitenkaan suostunut kertomaan milloin coolman evo lääkettä sai. Onhan nimittäin päivän selvää, että sen muistaa. On kuitenkin joutunut asiaa nyt viime aikoina selvittämään mm. Hippokselle.
Toinen asia mikä ihmetyttää tuon lääkkeen kanssa. On sellainen viimeinen vaihtoehto hevosten lääkintään, jos muut antibiootit ei tehoa. Lepistön tallilla kuitenkin ilmeisen yleisesti käytössä, kun käytetty useammalle hevoselle. Ja tuo kontaminaatioselityskin ontuu näin maallikon mielestä. Kai se kuitenkin hevoseen pistämällä laitetaan niin miten voi toinenkin hevonen sitä saada.
Ja sitten kehtaa moittia hippoksen kriisiviestintää. Itse kuitenkin valehteli pitkään ettei tiedä miksi hevonen kilpailukiellossa. Oliko se onnistunutta kriisiviestintää jonkun mielestä?
Ja sitten lopuksi vielä vähättelee puhelinkohua. Olisiko samaa mieltä, että lapsellinen pikku pila, jos hänen nimissä olisi raviradoille soiteltu?
|