Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: RAVILAATU 
Päivämäärä:   27.10.25 14:59:36

T4 Euronelkku Teivo 24e. Tällä pelillä varma lunastus kotiin!

3,7

2

2,3,4,5,9,10

1,5(9,8)

Pelionnea!

Luepa MODEN Narsistisista avauksistaan...jakomielitautinenÄÄLIÖRUNKKARI!

139kg jakomielitautinen MODE viljelee typeriä avauksiaan huijaten mainosrahaa viestien lukumäärää itse tällä tavoin itse lisäten palstalle trollinimmareilla. Luuleeko "Valtsu"-moderaattori etteivät palstalaiset, ja yhteistyökumppanit ymmärrä ettei tämä ole oikein? Jakomielitauti-Narsismin kera vaivaa tätä palstan moderaattoria. Huomatkaa, että ho-ho avauksissaan aina tulee nimmari "Pentti" niitä kommentoimaan esim.hihii...siis mode kirjoittaa itse toisella trollillaan.

Vertauskuva: Olet esim. duunari, ja viet esimiehellesi viikkoraportin tekemästäsi työstä, lisäten sinne "haamuylityötunteja" vaikkapa 20h vaikka et ole tehnyt niitä, näin huijaten esimiestä saadaksesi muhkeamman "tilipussin"!

Juuri näin moderaattori toimii,kun katsoo ettei tarpeeksi viestejä ilmennyt palstalle hänen tulojaan lisäten. Tämä toiminta EI VARMASTI KUULU TYÖNKUVAAN LIITTYEN mode/yhteistyökumppanit sopimukseen keskenään. SIIS; MODE ON HUIJARI-NARSISTI!

MODEN omat avaavat ketjut ei poistu vaikka ei raviaiheinen ole.Narsistihan ei ole väärässä?

@!#$ mode availee näitä typeriä ketjuja trolleillaan,ja sitten toisilla trolleilla vielä vastaa eli yksinpuhelee.NARSISTISIKA!

moderaattorin yksinpuheluketju..näin tyhmillä lyhyillä viesteillä pulskistetaan lompakko huijaten yhteistyökumppaneita, koska normikirjoittajat ei tuo vähenevillä viesteillä hötötallille rahaa, niin sit itse mode kirjoittaa keksimillään trolleillaan lyhyitä kommentteja..niih,ho-ho,no niin..jne.

Itse sitten vastaavanlaisin kommentein vastaa niihin.. erityishuomio lyhyen ajan sisällä itse kommentoiden edellistä. Tunnusomainen piirre on niiden ilmestyminen ilta-aikaan!

Uskallatteko vaatia moden "päätä vadille", että moiset jonninjoutavuudet-ketjut poistaisi!? Ehei, EI NARSISTI-MODE omia KETJUJAAN/viestejään POISTA!

Et taatusti uskalla "haukkua moisesta" MODERAATTORIA, koska pelkäät bannia?

Vihje: jos nimmarisi ei kykene uudelleen kirjoittamiseen, lisää vain nimmariisi yhden "lisämerkin" esim.! tai. niin kirjoitus taas ONNISTUU palstalle!

Jos ihmettelette sitä, miksi nimimerkkiini ilmestyy aina yksi "huutomerkki" lisää, niin syy on juuri äskeisessä selitetty...eli ei pysty viestittään nim.+1 kpl huutomerkki, joten lisään yhden perään, niin kirjoittaminen taas ONNISTUU! Toimikaa samoin! Mode on idiootti, kun EI VOI bannata, vain poistaa edellisen...jonkin ajan kuluttua taas pystyt samalla alkuperäisellä "nimmarilla jälleen kirjoittaa palstalle! Ymmärrättehän????

Kaiken lapsellisuuden päälle MODE kirjoittaa täällä poistojensa vastineeksi:"Olet "bannissa",ja siksi automaattinen aikarajallinen poisto viestin ilmentyessä. Herää kysymys: Onko mode niin vajaa, ettei kirjoittaja tajua hänen poistaneen viestisäsi. KUN ON VAJAKKI,MODE,JO SYNTYESSÄÄN...ei tajua mikä on "banni" eli kirjoituskielto?

Modelle selvennykseksi:banni on sitä, ettei voi lainkaan kirjoittaa sivustolle! Tämä TAMPIO keksii poistoilleen nimen...banni..vaikka ei ole sitä, koska tämä "taikina-aivo" EI PYSTY SITÄ TEKEMÄÄN!

Mitä väliä jos poistaa, kun voi laittaa uudelleen. Eli aivan sama kuin kirjoittaisit koko ajan, ja viestisi on koko ajan lukijan avattua vistin, luettavissa! Ei ole mikään banni, ja eräs seikka:Kun avaat uuden ketjun, mode nopeasti sen voi poistaa napin painalluksella,ilman aikaviivettä. Mutta jos kirjoitat/kopioit viestisi muiden viestiketjujen alle, niin moden poistaminen vaikeutuu, koska ei näe kirjoittamaasi viestiä ruudulta. Hän joutuu selaamaan viestisi,ja poistamaan sen tai sit aikakatkaisu.

Jos kirjoitan uuden viestin palstalle, mode voi sen 2-5 sekunnissa poistaa. Jos taas kirjoitan/kopioin kirjoitukseni muiden viestiketjujen alle esim.20 kertaa, niin mode onkin vaikeuksissa. Viesti voi pysyä useita minuutteja,kun mode on ääliö,eikä keksi sille vastatoimia. Näin viestisi on ns. koko ajan palstalla jossain moden poistoista huolimatta!

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: hei hullu 
Päivämäärä:   27.10.25 15:13:26

sä se jaksat elää tuossa harhaisuudessasi

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: hei skitso 
Päivämäärä:   27.10.25 15:18:49

Varmaa on vain se että olet seko. Kopioi se itsellesi ja hoe peilin ääressä: olen seko skitso.

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: Pentti Hikka 
Päivämäärä:   27.10.25 15:19:40

Ihanaa kun tipsaat kera hyvien tekstien..pusuja

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: Don Giovanni 
Päivämäärä:   27.10.25 15:27:58

Hyvää pohtimista jälleen kerran.

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: RAVILAATU 
Päivämäärä:   27.10.25 15:50:38

T.Kelan systeemi (pieni//iso) T4 euronelkku Teivoon!

3,7,8,11

2,3,6,8,9/samat+4

10.....tähänkö kaatuu????

1/9 isommassa myös

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: Varaus 
Päivämäärä:   27.10.25 17:26:04

Eikiinnost pelata kun yksi rivi maksaa euron.

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: Grenadier 
Päivämäärä:   27.10.25 18:07:43

Teivo Euron nelkku

6. 3, 7, 11 (8, 2)
7. 4 Yosemite Sam (2, 6)
8. 3, 5 (10, 2)
9. 1, 9, 11 (5, 10)

Kustantaa 18€, takuu jo mennyt ohi.

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: Amarillo Slim 
Päivämäärä:   27.10.25 18:20:01

3.7
2
2.3
1.10

3e panos

  Re: T4 Euronelkku Teivo 24e.Varma lunastus!

Lähettäjä: RAVILAATU 
Päivämäärä:   27.10.25 19:04:54

Antti Perttusenkin valmispeli vertailuun!

3,7,8

2,3,4,6,8,9

10

1,5,9,10

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.