Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Jopas 
Päivämäärä:   17.10.25 22:17:50

Uusi tuotantotiimi lanseerattiin, Karin piti olla mukana. Ei ole. Malli ja pesäpalloilija oli mainoksissa, heitä ei aluksi näkynyt.. Mitä @!#$ä?
p.s. Miltä tuntuu ammattilaiset kuten Jere Törmänen. Satunnaiset spedet nauttii teidän leipää? Vai mikä tässä on? Studion täyttää amatöörit. Tämäkö on Veikkauksen exit-plan?

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Huuto seis 
Päivämäärä:   17.10.25 22:29:12

Rauha maassa, Lähdekorpi hevon kuusessa ja siellä pysyköön. Kärttyisän käppänän aika Suomen raviurheilussa on lopullisesti ohi. Parin vuoden päästä kyselläänkin, kuka ihmeen Lähdekorpi. Jos te pienimuniset luuserit ette pysty seuraamaan ravikilpailuja ruudulta ilman studiossa massuttavaa narsistia, painukaa idolinne perässä sinne missä pippuri kasvaa.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   17.10.25 22:36:15

Komppaan edellistä

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Eppu 
Päivämäärä:   17.10.25 22:43:06

Eipä jaksa enää katella, ihan pelleilyä ollut karin jälkeen

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   17.10.25 22:53:48

Niinkuin tuossa edellä jo kerrottiin,ei kaipaa Suomen raviurheilu tuota
åijää..

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Välimerkki 
Päivämäärä:   17.10.25 22:59:13

Golfaamaan varmaan

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Halpa kopio 
Päivämäärä:   18.10.25 07:35:51

On kyllä ollut järkky mahalasku tämä winwin. Mutta mitä muuta voi odottaa Haanniemen puljulta?

Vaikea uskoa, että se takelteleva kehuja kaipaava missi tuo lisää peliä.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Asa 
Päivämäärä:   18.10.25 08:21:39

Lopetin studioiden katsomisen siihen paikkaan kun Kari ei enää ollut mukana. Ei vain jaksa sitä joojoo meininkiä.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: hilla 
Päivämäärä:   18.10.25 08:28:37

Näin pitkäaikaiselle ravinaiselle nykystudion arvo on viihdeosastolla, jos silläkään. Mutta selvästi siihen suuntaa halutaankin selvästi ohjata, aivan niinkuin joku viihteen takia raveja katselisi?
Toki Joannan kaitsenta Karille oli loppuaikoina jo raskasta kuunneltavaa, herne oli nenässä vissiin puolin ja toisin. Ei sitäkään, kiitos.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: htr 
Päivämäärä:   18.10.25 08:33:36

Studiothan ovat ihan loistavia nykyään. On tallivierailuja ja vaihtuvia vieraita. Lajista ja urheilijoista puhutaan arvostavasti, pelivihjeet ovat perusteltuja toisin kuin Karilla. Karihan lähti tällä kertaa sen vuoksi kun suututti Korven Pekan ja Santun ja katsojat eikä kestänyt näiden antamaa palautetta. Jos kanavalle eksyy satunnainen katsoja, kumpi kiinnostaa enemmän: tunnettu ja kaunis ruutukasvo Kuvaja tai kansallislajin menestynyt urheilija Puhtimäki vai myrtynyt sisäpiirin mies.

Kuvaja kelpaa kyllä maikkarille mutta ei tteidän mielestä tototv:lle, on ihme ja kumma.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Halpa kopio 
Päivämäärä:   18.10.25 08:46:53

Työ maikkarillahan on aivan erilaista. Saa puhua siellä puuta heinää eikä tarvitse ymmärtää mistään mitään, kun kaikki tulee valmiina korvanappiin (https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000010150653.html).

On jokseenkin typerää verrata kahta aivan erilaista ja eri kohderyhmille tehtyä lähetystä. Olisiko vaikka Vappu Pimiä hyvä selostamaan Maikkarin rallilähetyksiä? Sillä puolella on jollain järki päässä, eikä tätä ole kokeiltu.

Lisäksi on vielä typerämpää, nauratti vähän ihan ääneen, että joku random jäisi seuraamaan ravilähetystä, saati pelaisi, koska studiossa on sekoileva Kuvaja. :D Jos Haanniemi näin todella kuvittelee, niin on luultua enemmän sekaisin.

Eilisissä raveissa tuli hyvin ilmi mitä huono ratahaastattelu tekee. Sekä HP Korpi että Nieminen hyvin vaivaantuneita vastailivat ja lopulta poistuivat haastattelusta, kun oli taas käkäkää kyselemässä pöljiä. Mutta ehkä raveihin ja ravilähetyksiin kaivataan seuraajiksi idiootteja ja siksi tekeminen on näin lapsellisella tasolla? Eilisissä voittajahaastatteluissa haastattelija käkätti omille kysymyksiin jo valmiiksi, jännä juttu että haastateltavat eivät kysymyksiä ihan niin hauskoina pitäneet. Harmi, että tähän on tultu.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Kyyj 
Päivämäärä:   18.10.25 09:10:54

Nuorisolle tekemisen - meininki. Meilläpäin oli taannoin, kun jokin asia, tavara tai työsuorite oli tehty ohhoon päälle, eli suomeksi sanottuna ihan wituiksi, tapana sanoa, että tommonen Anttilamalli, ja oikein pasca oli Nuorisomalli.
Ei tarvinnut laadutonta enempää käsitellä, se oli siinä!
Pitkäänhän "ravimainokset" ovat olleet nuorille suunnattuja, ja todellakin nuorisomalleja.
Ja mitä se uusasiakashankinta on? Mitä ja miten? Se se vasta oikein nuorisomallia onkin :)
Anttilamallia, sano.......

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Pentti Hikka 
Päivämäärä:   18.10.25 09:16:00

Ylläkselle. Eläkää te ravikuplassa vajakit. Heppa heppa ja heppa tota tota Torvinen

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: tosikko 
Päivämäärä:   18.10.25 11:27:28

Kyllä minä vaihtaisin mielelläni pesäpalloilijan ja mallin takaisin Kariin ja muihin raviurheilussa pitkään vaikuttaneisiin a siitä jotain ymmärtäviin henkilöihin studiossa. Haastattelut ja tallivierailut ovat mielenkiintoisia. Tuon mallin höpinät ja selkeä tietämättömyys sekä hevosten että valmentajien ym. taustoista herättää lähinnä myötähäpeää.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: tämäpä tämä 
Päivämäärä:   18.10.25 11:33:25

Lähettäjä: Eppu
Päivämäärä: 17.10.25 22:43:06

Eipä jaksa enää katella, ihan pelleilyä ollut karin jälkeenLähettäjä: Asa
Päivämäärä: 18.10.25 08:21:39

Lopetin studioiden katsomisen siihen paikkaan kun Kari ei enää ollut mukana. Ei vain jaksa sitä joojoo meininkiä.Lähettäjä: tosikko
Päivämäärä: 18.10.25 11:27:28

Kyllä minä vaihtaisin mielelläni pesäpalloilijan ja mallin takaisin Kariin ja muihin raviurheilussa pitkään vaikuttaneisiin a siitä jotain ymmärtäviin henkilöihin studiossa. Haastattelut ja tallivierailut ovat mielenkiintoisia. Tuon mallin höpinät ja selkeä tietämättömyys sekä hevosten että valmentajien ym. taustoista herättää lähinnä myötähäpeää.

KOMPATAAN 100% 👍👍👍

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Kartsa 
Päivämäärä:   18.10.25 11:47:49

Karihan lähti,ei ehkä omasta tahdostaan,vaan ilmeisesti oli pyydetty miettimään käytöstään. Ja tosiaan suututti ohjastajia, valmentajia ja osaa studiosta kommenteilla. Myös se että muut ei Karin mielestä tiedä asioista mitään,oli osa syy kun jätti työt. Se että ihminen on narsisti omahyväinen muiden mielipiteistä piittaamaton ei vaan sovi mihinkään,ei muihinkaan lähetyksiin,oli urheilulaji mikä hyvänsä.
Karilla olisi annettavaa,mikäli ei olisi niin kriittinen muiden mielipiteitä kohtaan.

Silloin kun lähti ovet paukkuen studiosta,ei kestänyt totuutta että seabiscuitille ei sopinut kengittä ajaminen.
Joskus Karin ois ollut hyvä katsoa peiliin ja miettiä onko aina oikeassa ja muut väärässä kuten väittää
. Kukaan ei taida muistaa,kun ajoi poikaansa Hippoksen johtoon,ja silloin studiossa sanoi ettei parempaa henkilöä löydy johyotehtävään ja ihmetteli miksi hänen poika ei kelvannut vaikka olisi ollut ylivertainen,eikö sekin ole narsismia kun noin juttelee.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Kari fan 
Päivämäärä:   18.10.25 12:20:21

Kari on paras🌹

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: katsomo 
Päivämäärä:   18.10.25 12:22:46

Sama pakkomielteinen Karin jahtaaja taas vauhdissa, on noloa ja säälittävää🤦‍♀️🤢

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: truth 
Päivämäärä:   18.10.25 12:32:26

Totta on, että Kari on hieman "hankala" persoona, mutta se ei ole suurin ongelma. Pääongelma on se, että hän joutuu istumaan idiootien kanssa samaan studioon, ja joutuu yrittämään selittää näille raviurheilusta mitään ymmärtämättömille pelleille ihan yksinkertaisiakin asioita.

Nou perseaikiset pelipellet ja kuvajaiset ulos, raviammattilaiset sisälle!

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Halpa kopio 
Päivämäärä:   18.10.25 12:32:55

On kyllä säälittävä tuo vainolainen. :D Jos kuski suuttuu, kun höpöhöpöselityksiä kritisoidaan, niin sitä on aivan turha kaataa kommentaattorin viaksi. Kommentaattorin kuuluu kommentoida, muutenhan siellä studiossa on aivan turhaan. Kuten osa porukasta toki onkin.

Raviurheilussa sattuu olemaan niin pienet piirit, että ne-vähän-paremmat ovat liiaksi tottuneet olemaan arvostelun yläpuolella. Se ei kuitenkaan tarkoita, ettei heidän tekojaan saisi arvostella. Hassua joutua selittämään tällasia asioita, mitkä suurin osa ihmisistä oppii ennen kymmentä ikävuotta..

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   18.10.25 12:51:25

Jos halutaan surkein ja huonoin studio mistä ei kenellekään ole mitään hyötya eikä iloa, niin Puhti ja Maija kehiin ja mahdollisesti vielä Joanna emännäksi, niin avot.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Geb 
Päivämäärä:   18.10.25 14:23:16

Esimerkiksi kuninkuusravien studio oli aivan myötähäpeä! Ehdottomasti olisi Lähdekorven pitänyt olla isäntänä. Meni siitäkin vkonlopusta mielenkiinto kokonaan kun kotona sitä katselin. Sama homma talkkari jaksoissa. Karin tekemät jaksot aivan huippuviihdyttäviä katsoa ja saa valmentajat oikeasti kertomaan miten hommaa tehdään. Nämä mt ravien nykyiset jaksot aivan todella huonoja välillä. Ei mitään oikeaa asiaa saada henkilöistä vaan nauretaan vain joutavia.

  Re: Mihin katosi Lähdekorpi

Lähettäjä: Kari fan 
Päivämäärä:   18.10.25 14:56:12

Yllä on oikeaa asiaa monella!

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.