Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: Niimpä 
Päivämäärä:   6.10.25 13:32:42

Hauskasti tössitty kunlaitettu 5-6 vuotiaiden nuorten sarjaan pt. Vielä 10 minuuttia ilmon loppuaikaa oli oikeenkin hyvä tasainen lähtö tulossa ja hevosia toistakymmentä, liki täys lähtö. Sitten alkoi tapahtuun ku listalle ilmesty Häijymies ja Caru 60m pakille. Suurin osa vetäytyi oitis pois kun ei mitään jörkeä lähteä ajaan noita vastaan. Molemmat pääsee hiitille ajaan, toinen saa 4000€ ja toinen 2000€. Lopuille jää jäännöseurot jakoon. Ihan 7 hepoo jäi listalle ja ois kyl pitäny lähtö perua. Nolottaa kouvolan puolesta.

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   6.10.25 14:48:33

miten niin ei mitään järkeä ? jos ne sarjaan kuuluvat niin silloin saa ajaa. tuossa on jäätävän kovat rahat vielä viimeisillekin palkinnoille. just tämän takia avoin ilmo pitäisi lopettaa kun paskahousu treenarit ei uskalla ajaa.

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: kaale 
Päivämäärä:   6.10.25 15:22:03

Eikö Harri Sulku nyt osaa laittaa sitä jääpalapussia otsaluunsa päälle (kuten useaan kertaan maininnut) ja antaa Carun huilata ja hoidella siinä samalla pinnan alla orastavat vaivat kondikseen ?

Ahneelle on yleensä aika usein jäänyt luu käteen::

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: ! 
Päivämäärä:   6.10.25 15:37:57

Ei ole ensimmäinen hevonen minkä kanssa sulku puhaltaa pilliin niin kauan kun se viheltää.

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: poi 
Päivämäärä:   6.10.25 15:39:21

Onko ne tosiaan jäätävän kovia rahoja viimeisillä palkintosijoille jos ajetaan 4t ykkösestä. Jos oiskin paremmat rahat jaossa vois lähtee ajamaan niistä 3.-4.-sijoista mutta ei näillä palkinnoilla.

Järjestäjän pitäisi tällaisissa maksaa starttirahaa välipaalujen hevosille. Lähtö ois täysin erilainen jos Caru joutuis ohittaa 15 hevosta eikä vain 5-6 hevosta niinkuin nyt.

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: ! 
Päivämäärä:   6.10.25 15:39:50

Tämä on Carulle vasta kauden kymmenes kilpailu. Ei siis kovin paljon ole pilliin puhallettu.

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: Ulkona 
Päivämäärä:   6.10.25 15:43:08

Kuullut, että sarjamäärityksiä muutetaan ilmoajan lopussa usein. On aika erikoista.

  Re: Kouvolan nuorten sarja

Lähettäjä: Niimpä 
Päivämäärä:   6.10.25 16:07:31

Kaiken pahan alku ja syyllinen on tietty sarjan laatija. Pitäshän tuo nyt ymmärtää ettei millään kymppitonnin tienanneella lähetä mitään caruja vastaan ajeleen. Nuo pt:t pitäs säännöillä kieltää.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.