Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Ulaya

Lähettäjä: Epak 
Päivämäärä:   7.9.25 18:10:08

Ois tarvittu Kontiota puikkoihin.. Ei tuo poika osaa.

  Re: Ulaya

Lähettäjä: AnticiS 
Päivämäärä:   7.9.25 18:11:00

Ei osaa ei, ei toki Nurmoksellakaan hyvin mene.

  Re: Ulaya

Lähettäjä: Keijå 
Päivämäärä:   7.9.25 18:11:14

Hienoa laukkaa

  Re: Ulaya

Lähettäjä: Heh 
Päivämäärä:   7.9.25 18:12:57

Onko palstajäärien GOAT Jorma sairaslomalla, kun ei ajotehtäviä tämmöisenä isona ravipäivänä?

  Re: Ulaya

LähettäjäCPU 
Päivämäärä:   7.9.25 18:13:31

Suomalaisittain nähtiin aivan älytön kääntö Mats E:ltä "jonnekin" kun ensin halusi ajaa sieltä neljännestä sisältä ja sitten kun keulassa toinen suosikeista on saanut vetää ilan kävelyä ensimmäisen tonnin niin luuliko että pakittelemalla "jonnekin" siitä tulisi vielä ohi ja sisärata jotenkin toppaisi tuossa. Tuolla käännöllä sai kyllä omaa sijoitusta heikennettyä oleellisesti.

  Re: Ulaya

Lähettäjä: martti 
Päivämäärä:   7.9.25 19:33:34

Ei suomalaisen hevosen niin väliä pärjätä tällaisena päivänä, mietti Mats.

  Re: Ulaya

Lähettäjä: YT 
Päivämäärä:   8.9.25 11:31:05

Aika riskialtista matchaamista. Tallissa kaksi huippu 4 vuotiasta. Ulaya ja Gaining Experience. Näillä rahaa 30 ja 20k. Kaikki laitettu Derby menestyksen varaan. Eli kumpikaan ei lähellekkään edes hoitomaksujaan tienanneet. Muilla samanikäisillä huipuilla 400-600k. Hevosia vaan treenataan kotona ja muutama startti vuoteen. Eikö noilla pystyisi vähän enempi startata ja ottaa rahat pois esim E3 ja muita hyväpalkintoisia kisoja.

  Re: Ulaya

Lähettäjä: Pohjanmaan Poika 
Päivämäärä:   8.9.25 11:39:46

Ei ole tavallisen hevosenomistaja paikka pitää hevostaan .

  Re: Ulaya

Lähettäjä: Dorgan Jane 
Päivämäärä:   8.9.25 15:17:35

Kuluu ne hevoset kovalla valmennuksellakin.
On selvää että Derby tai mitään muutakaan suurkilpailua ei voiteta jollei harjoituksissa ajeta välillä lähes kilpailuvauhtia.

Ainakin itse ihailen kilpailutustyyliä jolla hevonen kehittyy ja saa kovuutta kilpailemalla kuten parhaana esimerkkinä Jockas Rita.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.