Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  kemppitalli

Lähettäjä: jep jep 
Päivämäärä:   5.8.25 22:50:33

ei oo kimmo vissiin saanut pöpöjä pois hevosten juomavedestä. ja vissiin itekki juonut samaa vettä.

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: Jouko 
Päivämäärä:   5.8.25 23:11:35

Nopeaa paranivat.

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: antero 
Päivämäärä:   5.8.25 23:12:43

valmentaja vaihtoon

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: Kiitos 
Päivämäärä:   5.8.25 23:30:50

Pelien suunnittelussa Suomen raveihin helpottaa kummasti, kun lähdössä on mukana yksi tai useampia Kemp-kasvatteja. Jja vielä parempi, jos niitä ajaa hra K. Kemppi itse. Nämä voi aika huoleti jättää lapuilta ja systeemeistä pois.

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: Liimaletti 
Päivämäärä:   6.8.25 06:35:28

K-tallin saa unohtaa- Treenari vaihtoon. Eikös,sieltä ole kaikki ammattilaiset lähteneet?. Vaihtuvus nosteessa.
Taitaa menestyvämmät tallit vieressä, juoda samaa vettä. Pollet nosteessa :D.

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: Miksi valitatte 
Päivämäärä:   6.8.25 07:41:27

Vastahan talliin vähän yli kaksi kuukautta sitten napsahti ykkönen

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: Mikko 
Päivämäärä:   6.8.25 07:49:41

Kaikki greenarit lähteneet,kun Kimmo on silleen hankala luonne,että määrää miten treenataan. Eli vaikka on treenari,kuten nyt Haapakangas,niin Kimmon mukaan treenataan. Tämä on fakta ja asia mikä tiedetään ravipiireissä. Toki ei nykyiselläkään treenarilla ole näyttöjä,sama lopputulos senkin metodeilla. Mutta näinhän Kimmo itsekin sanoi silloin,että osallistuu treeniohjelmien tekoon.

Joten ei ihme että hevoset konttaa. Toisaalta,kun perusta tehdään jo varsana,meneekö alusta asti jo jotain pieleen.
Mikään vesi tai tallin ilma ei selitä. Siellä tulee samaa vettä muihinkin talleihin jne.

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   6.8.25 10:44:41

mikähän siinä on ettei kukaan näistä raha miehistä kemppi, kuisla, viikreen, laakkonen meinaa saada kunnollista yksityis treenaria ? ei luulisi ainakaan massista, tiluksista tai kalustosta olevan kiini.

  Re: kemppitalli

Lähettäjä: Jeah 
Päivämäärä:   6.8.25 10:51:25

No ainakin Kemppi ja Kuisla luulevat, että tietävät hevosista jotain.

Kaksi muuta voi olla sen verran fiksumpia, että antavat ammattilaisten tehdä työnsä. Ei kuitenkaan kovin pitkään, jos pyörä ei pyöri

Kuisla on hyvin todennäköisesti näistä heikommalla rahapussilla varustettu ja katkeaminen jo seuraavan sukupolven aikana on mahdollista. Muiden kohdalla ei ole tämän maailman aikana sitä saumaa.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.