Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: kalju 
Päivämäärä:   16.4.25 21:18:05

Taas nypättiin ylimääräinen 100 000€ Veikkaukselta ja tyhmät pikkupelurit ihmettelevät miksei nerokas peliäly toimi.

Taas saa nauraa koko matkan pankkiin, on ne vaan paisteja.

t. jartsa

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Roba 
Päivämäärä:   16.4.25 21:18:42

Hieno uudistus sillä tänäänkin 6 oikein.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Hep 
Päivämäärä:   16.4.25 21:22:40

kyl vaa ei tarvi pelaa t6 ku pelkkä 6 riittää ja saa viel alavoitonki joku yks ja raha kiertää ja vaihot nousee

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: aasiantuntija 
Päivämäärä:   16.4.25 22:11:18

Sama kaljupää keksinyt tämän pelin,joka aikoinaan keksi
että vanha v4 muutetaa t4 peliksi

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Alan Dorkin 
Päivämäärä:   16.4.25 22:26:56

Tästähän on tullut Kokokansanpeli. Tää on niinkuin ennenvanhaan junnukiekossa" kaikki pelaa" , systeemi. Se tosin oli erittäin huonoksi havaittu kokeilu joka on jo kuopattu. Tämä XL sensijaan tulee valloittamaan koko maailman pelimarkkinat.
Nyt Veiikkaus lopettaa Viking loton ja Eurojackpotin Suomessa, ja nostaa Loton sarakemaksun viiteen euroon, niin a vot. Kaikki pelaa ja Veikkaus ja raha kiittää, mutta ei pokkaa. Suksikoot hevon vidduun Oranki ja hänen laumansa.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: meidän peli 
Päivämäärä:   16.4.25 22:28:26

ja meidän voitot.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: cxz 
Päivämäärä:   17.4.25 08:36:22

Pikkupelaajat ei pelannut eilen Teivoon. He pelaavat muita pikkupelejä. Ammattipelaajilla on varaa pelata isoja pelejä, jotka eivät ole pikkupelaajilta pois. On myös pikkupelaajia jotka ovat voittaneet kohtalaisesti tehdäkseen asuntoon remonttia, asuntokauppaa ja muita tärkeitä hankintoja. Pikkupelaajan ei tarvitse olla kateellinen ammattipelaajille, kun keskittyy omiin tekemisiinsä eikä tarvitse myöskään mollata muita, koska elämässä on muutakin kuin pelaaminen.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Juristi 
Päivämäärä:   17.4.25 09:15:21

Monella "pikkupelaajalla" taitaa olla enemmän tuloja ja varallisuutta, kuin näillä nk. ammattipelaajilla.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Keinonen 
Päivämäärä:   17.4.25 10:14:07

Onnea espoolaiselle nettipelaajalle eilisestä jackpotista.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Simo M 
Päivämäärä:   17.4.25 10:54:23

Hyvin on veikka ryöstänyt asiakkaita kun on miljoonia ellei kymmeniä jakanut ylimääräisinä bonuksina vuosien varrella.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: Mimo S 
Päivämäärä:   17.4.25 12:26:35

Laki on ainakin ennen määrännyt Veikkauksen jakamaan lunastamatta jääneet voitot ym takaisin pelaajille. Nykyisenä nettipeliaikana näitä lunastamattomia ei pitäisi paljon jäädä, eikä "pennipyöristyksiäkään". Määritelty ei sensijaan ole kai missään pitäisikö nuo jakaa siinä pelissä mistä ne ovat kertyneetkin.
Jos nämä bonukset, jackpotit eri asia, maksetaan jotenkin muuten, niin Veikkauksen vastuullisuus onkin jo erittäin kyseenalaista, Veikkaushan houkuttelisi silloin ihmisiä pelaamaan lisäämällä jakoon "ilmaista" rahaa.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: skräll 
Päivämäärä:   17.4.25 12:41:58

Ammattilaiset keksi että voihan niiltä pikkupelureilta ottaa 5 kertaiset rahat. Sinne ne meni suurinosa noista 5 oikein tuloksistakin.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: seku 
Päivämäärä:   17.4.25 15:56:16

Onko niinkuin kustu silmään pelaajia.Ei sitä muuten pärjää. Tyhmät on aina maksaneet kulut.

  Re: Enkö keksinytkin hienon 65-uudistuksen?

Lähettäjä: J.Ahjoputka 
Päivämäärä:   17.4.25 16:32:26

Hyvin me haaskaillaan täällä Veikkauksen rahoja keksimällä milloin mitäkin ja mikäs meidän on täällä haaskatessa, kun meillä on tämä suojatyöpaikka.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.