Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: Höh 
Päivämäärä:   20.3.25 21:38:06

Eivät kyllä palvele harrastelijaa. Keskellä päivää, arkena. Ei kovin monella mahdollisuutta ottaa töistä vapaata että pääsee harkkareihin. Miksei näitä voi järjestää viikonloppuna? Tai edes ilta aikaan?

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: ! 
Päivämäärä:   20.3.25 22:09:09

Höh, mistä saat henkilökunnan viikonloppuna?

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: H 
Päivämäärä:   20.3.25 22:12:14

No miten se muilla radoilla onnistuu? Esim. Teivossa ja Porissa on harkat nyt lauantaina. No problem.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: ??7 
Päivämäärä:   21.3.25 07:21:08

Eikös joktku radat aja arkiiltoina harjoitus ravit.
Vermossa ajatellaan ammattivalmentajia ei harrastelijoita.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: Aava 
Päivämäärä:   21.3.25 08:06:54

Hippoksen tulisi vaatia kaikkia raviratoja järjestämään harjoitusraveja vähintäänkin kerran kuussa, mieluiten kaksi. Ja virka-ajan ulkopuolella, poislukien yksi kesälomakuukausi.
Hevosten määrän pysymiseksi sekä uudien harrastajien lajiin tulemiseksi.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: .. 
Päivämäärä:   21.3.25 08:25:48

Jos ne on illalla, ei silloinkaan kaikki pääse koska aina jotkut lähialueen valmentajat on menossa illan raveihin.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: ??7 
Päivämäärä:   21.3.25 08:50:54

Ammattilaiset pääsevät/pystyvät ajamaan muutenkin aika usein porukoissa. Kyllä pääpaino pitäis olla harrastelijoissa.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: Kukkahattu 
Päivämäärä:   21.3.25 12:17:17

Mikään aika eikä viikonpäivä sovi kaikille. Itse käytin vsl päiviä harkkareiden ja lounasravien vuoksi. Illat tosiaan sopisivat paremmin harrastajille, mutta onko lähtöihin riittävästi hevosia jos ammattilaiset hevosineen ovat silloin raveissa. Jos Teivossa kerran on lauantaisin harkkarit, niin mikä estää sinne menemästä jos perjantai Vermossa ei käy.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: . 
Päivämäärä:   21.3.25 13:06:46

Eivät palvele ketään kun kilvan ajo alkaa aja sanasta. 1.50 hurutellaan 40. Et pilaa vain varsan.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: To 
Päivämäärä:   21.3.25 13:24:56

Vapaata saa takuulla,se et kestääkö perse omaavapaata...me sumplittiin työvuoroja ja kimppahumma pääs harkkareihin.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: Kikka 
Päivämäärä:   21.3.25 16:57:15

Eipä kaikiilta työnantajilta vapaata saa.

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: To 
Päivämäärä:   21.3.25 20:27:15

Älkää harrastako si:D//viekää ammattilaisille reeniin..vaikiaa....

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: ....... 
Päivämäärä:   21.3.25 21:05:06

No ehkä ilta aikaan riittäisi niitä harrastajien hevosia eikä haittaisi vaikka jotkut ammattivalmentajat ei pääse.

Ja tosiaan ei kaikki voi ottaa edes palkatonta vaikka perse kestäisi. Plus jos on maksanut Vermon radankäyttömaksun niin siihenhän sisältyisi ne harkkarit. Jos johonkin teivoon asti lähtee niin joutuu isompien polttoaine kustannusten lisäksi maksaan vielä osallistumisenkin

  Re: Vermon harjoitusravit

Lähettäjä: mikään ei ole hyvä 
Päivämäärä:   21.3.25 21:36:29

Jokimaahan jossakin kohtaa kokeili lauantaita. Ei tuntunut saavan suosiota osakseen, kun useammin taisi mennä peruutukseen (osallistujien vähyyden vuoksi) kuin ajettiin.

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.