Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Loimien istuvuus - apuja

Lähettäjä: Jep 
Päivämäärä:   11.10.26 10:23:43

Jyhky suokki, isot lavat ja iso kaula. Mikä loimi sopisi tälle? Nyt ollut wahlstenin sadeloimi high neck mallina, mikä on hyvä. Toisaalta sitten joku wahlstenin toppaloimi taas on kinnannut samana kokona. Onko horsewarella jotain tiettyjä malleja jotka voisi sopia? Pitäisi olla lavoilla tilaa liikkua ja tosiaan niin tilava kaula-aukko, ettei kurista kun syö alhaalta heinää.

  Re: Loimien istuvuus - apuja

Lähettäjä: rilla 
Päivämäärä:   11.10.26 10:33:50

Horseware Amigo Bravo 12 tai 1200d tai joku senniminen toppaloimi irroitettavalla kaulaosalla. Siitä reilu koko, kaulaosakin on reilu joka suuntaan, pitää olla se irroitettava kaulaosa! Tai sitten samasta loimesta se korkeakaulainen wug-malli.

  Re: Loimien istuvuus - apuja

Lähettäjä: Jep 
Päivämäärä:   11.10.26 10:47:33

Kiitos! Mikähän näissä on oikeasti vedenkesto, jos on talviloimi-malli eikä sadeloimi? Mainitaan vaan, että sateenkestävä :D

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.