|
Lähettäjä: .
Päivämäärä: 9.10.26 11:03:26
Koeratsastuksessa hyvä. Kaksi lohjennutta hammasta, sain pienen hinnanalennuksen ja ostin sillä riskillä että joudun hoidattamaan ne. Lopulta vaan seurattiin eli riski ei realisoitunut.
Ratsuttajani mukaan oli "varovainen" toisesta etujalasta ja tuntumasta. Ontui ostotarkastuksessa 3 jalkaa, +kaularankalöydökset. Olisi ollut kiva tietää kaularankalöydökset jo ennen tarkkia, mutta myyjä esitteli tulokset vain eläinlääkärille eikä minulle ennen tarkkia. No, oppia ikä kaikki. En tarjonnut, en ostanut ja tarkki jäi kesken.
Koeratsastuksessa hyvä. Yhden jalka reagoi taivutuksissa, kuvauksissa lieviä kulumamuutoksia kaikissa jaloissa samalla lailla + UÄssä selitys miksi reagoi taivutukseen, vanha vamma, ostin sopivalla etukäteen sovitulla hinnalla. Hevonen soveltui löydöksineen minun aikomaan käyttöön, mutta ei olisi soveltunut siihen käyttöön mihin sitä alun perin myytiin.
|