|
Lähettäjä: J.
Päivämäärä: 9.9.26 23:03:14
Tässä ei nyt selvinnyt, että millaista vuokrasopimuksen jatkoa tarjotaan? Seuran näkemys siitä, että sopimuksen pitäisi olla vähintään 10 vuotta, on aika kohtuullinen ja mahdollistaa toiminnan suunnittelun vähän pidemmällekin.
En ollut paikalla tilaisuudessa ja ikävää on, jos keskustelu on mennyt asiattomaksi. Kuitenkin riitaan tarvitaan aina kaksi, joten voihan se olla niinkin, että niin metsä vastaa kuin sille huudetaan.
Seuran nykyinen johto on tehnyt jo toimenpiteitä taloustilanteen elvyttämiseksi ja ne ovat tuottaneet tulosta. Sivusta on aina helppo huudella, mutta varmasti siihen on syynsä, ettei myyntiin ole ainakaan vielä suostuttu. Toivon kovasti, että maneesi säilyy, koska tällä omistuspohjalla se mahdollistaa kohtuuhintaista harrastamista. Mikäli oikein ymmärsi jossain kohtaa, seuran taloudenpito on ollut retuperällä jo kauan aikaisemmin, joten nyt kannattaa antaa mahdollisuus ja katsoa eteenpäin.
Siispä maksan kannatusjäsenyyden ensi vuonnakin, ostan seuratuotteita kannatuksen vuoksi, osallistun pienkeräyksiin jos niitä järjestetään ja toivottavasti joskus pääsen talkoisiin. Ihan vain kannatuksesta siihen seuraan, joka oli pikkutytön ihka ensimmäinen urheiluseura <3
|