Kirjoita uusi viesti  |  Alueen etusivu  |    |  Etsi  Alas ⇓   
  Kolmoissarjat

Lähettäjä: Elisa 
Päivämäärä:   5.7.26 17:10:28

Minne ovat hävinneet kisojen kolmoissarjat? Esim 120-tasolla ja jopa 130-tasolla on nykyään parikin kaksoissarjaa mutta kolmoissarjat tuntuvat hävinneen kokonaan…miksi? Eikö niitä olisi parempi harjoitella jo vähän matalammissa luokissa?

  Re: Kolmoissarjat

Lähettäjä: ? 
Päivämäärä:   5.7.26 19:22:56

Totta, toisaalta ei niitä ole hirveästi Keski-Euroopassakaan perus 130cm luokissa. Muistan nähneeni Suomessa viimeksi Solbackassa pari-kolme vuotta sitten.

  Re: Kolmoissarjat

Lähettäjä: Aa 
Päivämäärä:   5.7.26 20:08:47

Ei keski-Euroopassakaan missään 1* ja 2* 130 luokissa niitä ole muissa kuin 1* GP.. 3* tasolla ei sitten olekaan enää 130 luokkia.

  Re: Kolmoissarjat

Lähettäjä: B 
Päivämäärä:   5.7.26 20:12:23

Eikö enää ole kolmoissarjoja? Ei siitä niin monta vuotta ole, kun räpiköin isolla kolmoissarjalla 110cm luokassa. Hevonen pelasti, mutta ei ollut kivaa. (Se jäikin viimeiseksi kaudeksi kun heppa kuoli.)

  Re: Kolmoissarjat

Lähettäjä: Gita 
Päivämäärä:   5.7.26 20:56:55

Koska hevosilla ei riitä hyppykyky

  Re: Kolmoissarjat

Lähettäjä: - 
Päivämäärä:   5.7.26 21:04:41

Kolmoissarjan rakentaminen vaatii myös ihan eri tavalla tilaa kuin kaksoissarjan. Mutta kyllä niitä jonkun verran 130-tasolla jo on. Voisi olla enemmänkin. Samoin pitkää vettä :)

   Ylös ⇑   


  
 Vastaa viestiin
 Nimi:       [poista tiedot]
 Sähköpostiosoite:

 Jos annat sähköpostiosoitteesi, se näkyy viestissäsi.

 Otsikko:
   




Hevostalli.net ei vastaa keskusteluryhmissä käytävän keskustelun sisällöstä.